pátek 5. června 2020 Dobroslav

FOTO: Centrum Brna dostává pravidelnou sprchu dezinfekce

Návštěvníci a obyvatelé brněnského centra si mohli od začátku týdne všimnout pracovníků v ochranných oblecích. Ti pravidelně sprchují městský mobiliář dezinfekcí. Čištěna jsou nejfrekventovanější místa ve městě, včetně hlavního nádraží, Mendláku či náměstí Svobody.

Podle mluvčí úřadu Brno-střed Kateřiny Dobešové jde o ekologickou dezinfekci schválenou pro použití v potravinářském průmyslu, ve zdravotnických zařízeních, školách a hotelech. „Smluvní partner společnost AVE používá dezinfekční prostředek, jehož složení kombinuje aktivní složky mikrobiocidů - virocidů, baktericidů a fungicidů," upřesnila. Přípravek je tak možné použít pro plošnou dezinfekce ulic, náměstí, nástupišť, mobiliáře - košů, laviček, zastávek a podobně.

Dezinfekci na ulici kropí za pomocí chodníkového kropicího vozu a v méně přístupných místech ručně pomocí zádových postřikovačů.

Od Mendláku po Českou

Pravidelnou očistu dostává prostor před vestibulem hlavního nádraží, a to všetně chodníků, schodů, košů a laviček. Poté lavičky a koše na náměstí Svobody, České, Masarykově, Mlýnské a Mendlova náměstí. „Četnost, pravidelnost a operativní logistiku dezinfikování budeme koordinovat na základě společné konzultace s dodavatelskou firmou," dodala Dobešová.

„V centru města stále vidíme pohybovat se občany, kteří spadají do rizikových skupin. Mám radost, že původní záměr desinfekce centra se podařilo díky spolupráci s AVE posunout na vyšší kvalitativní úroveň, aniž by tím byla finančně zatížena městská část. Doufám, že i díky tomuto opatření zůstane počet infikovaných na nízké úrovni," doplnil  místostarosta Martin Landa

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Brno-střed

Štítky dezinfekce, brno, střed

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.