Počasí dnes17 °C, zítra14 °C
Pátek 24. března 2023  |  Svátek má Gabriel

Blansko zavádí pro obyvatele službu Mobilní rozhlas

Blansko zavádí pro obyvatele službu Mobilní rozhlas. Jejím prostředictví může město veřejnost upozornit na blížící se nebezpečí, odstávky a výpadky energií, uskutečnit ankety nebo rozeslat pozvánky na kulturní, společenské či sportovní akce. Fungovat začne od pondělí 3. února, uvedla v tiskové zprávě mluvčí radnice Pavla Komárková.

Pro využívání služby se lidé mohou zdarma zaregistrovat na stránkách www.blansko.mobilnirozhlas.cz. Sami si zvolí, jaké informace budou dostávat. Registrovat se lze také přes mobilní aplikaci, která je dostupná pro systémy Android i iOS, vyplněním formuláře na podatelnách městského úřadu či v blanenské informační kanceláři Blanka.

Zaregistrovaní uživatelé budou dostávat zprávy o nejdůležitějších událostech města za uplynulý týden i výhled akcí na ten nadcházející, město jim bude zasílat upozornění na blížící se nebezpečí, čištění komunikací, odstávky, poruchy a výpadky energií, ale třeba také pozvánky na kulturní a sportovní akce. Sami uživatelé mohou například poukázat na nepořádek ve městě, poškozený veřejný majetek nebo na černou skládku.

Systém už funguje v 500 městech a obcích

"Pro město je Mobilní rozhlas dalším nástrojem pro zlepšení komunikace s občany, umožní nám jim přímo do e-mailu či telefonu poslat upozornění například v případě nebezpečí či například odstávky elektřiny v konkrétní ulici, kde žijí. Občanům zase zjednoduší možnost hlášení závad nebo posílání návrhů na zlepšení života ve městě, my pak budeme mít rychleji možnost sjednat nápravu," uvedl starosta Blanska Jiří Crha (ODS).

Město chce službu využívat i pro různé ankety, v nichž se lidé budou moci vyjadřovat k aktuálním problémům. "Je to ideální nástroj pro zapojení občanů přímo do spolurozhodování o dění ve městě. A pro nás nástroj, jak zajistit, aby byla účast v anketách co nejširší," uvedl starosta.

Podle webu služby je do systému zapojeno přes 500 měst a obcí a 250.000 lidí. Službu od března zavádí například Chrudim, delší dobu aplikaci využívá Ústí nad Orlicí. Vloni jej zavedly například Moravská Třebová, Most či Přerov.

Autoři | Foto mobilnirozhlas.cz

Štítky ČR, správa, komunikace, Blansko, Mobilní rozhlas, anketa, Android, iOS, ODS, Jiří Crha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.