středa 8. července 2020 Nora

Lidé na jižní Moravě darovali letos do Tříkrálové sbírky rekordních 30 milionů korun

Rekordních 30,2 milionu korun vynesla letošní Tříkrálová sbírka v Jihomoravském kraji a části Vysočiny. V tiskové zprávě to dnes za Diecézní charitu Brno uvedla Simona Císařová. Letos se vybralo o dva miliony korun více než v loňském roce. Do koledování se zapojilo přes 15.000 dobrovolníků. Peníze půjdou na charitativní účely, například seniorům, nemocným, lidem bez domova nebo na charitní záchrannou síť.

V celém Česku se vybralo přes 130 milionů

Sbírka se konala podvacáté, na celém území České republiky Tříkrálová sbírka na podporu charity vynesla přes 130 milionů korun. V brněnské diecézi nejvyšší částku vykoledovali v Oblastní charitě Rajhrad, a to 4,7 milionu korun. V Oblastní charitě v Třebíči poprvé překonal výsledek hranici tří milionů. Rekordní výtěžek spočítali v Oblastní charitě v Blansku, Jihlavě i Tišnově. Oblastní charita Žďár nad Sázavou poprvé zapojila do koledování střední školy a společně získaly 3,8 milionu korun. Na Znojemsku to bylo 2,5 milionu.

„Všem dárcům, koledníkům a podporovatelům Tříkrálové sbírky srdečně děkujeme. Jsme rádi, že se za dvacet let sbírka stala součástí života lidí v celé České republice. Velmi si vážíme toho, že se podařilo navázat na lidové tradice. Díky solidaritě dárců můžeme letos část výtěžku sbírky věnovat na Charitní záchrannou síť. Jde o službu, která vychází z křesťanských kořenů Charity a pomáhá lidem na okraji společnosti," uvedl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Brno hlásí rekordy

Brňané přispěli na pomoc potřebným 2,9 milionu, zhruba o čtvrt milionu více než před rokem. Rekordní výtěžek v Brně letos vykoledovali dobrovolníci z farnosti Řečkovice a Jehnice. Do 24 kasiček získali přes 174.000 korun. Nejvíce peněz v jednotlivé kasičce odevzdali koledníci z farnosti Starý Lískovec s částkou téměř 30.000 korun. Dárci v Brně nejčastěji vhazovali do kasiček dvacetikorunové mince. Nejvíc koledníků chodilo v městské části Tuřany, kde se do sbírky zapojilo 73 dobrovolníků.

Peníze pomůžou postiženým nebo sociálně znevýhodněným

Z letošního výtěžku Tříkrálové sbírky se Diecézní charita Brno chystá dokončit stavbu Centra Celsuz pro lidi sociálně znevýhodněné. V centru bude sídlit například sociální, právní a dluhová poradna, poradna pro cizince nebo služby pro dlouhodobě nezaměstnané. Plánováno je také dokončení rekonstrukce Chráněného bydlení sv. Michaela pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením a autismem. Klienti v budově v Žabovřeské ulici získají samostatné pokoje, společné prostory a bezbariérový výtah.

V projektu charitní záchranné sítě bude brněnská charita pomáhat lidem, pro které v sociálním systému neexistuje jiná pomoc. Část výtěžku charita věnuje i na rozvoj domácí hospicové péče.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Diecézní charita Brno

Štítky tříkrálová sbírka, výtěžek, jižní morava, vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.