úterý 28. ledna 2020 Otýlie

Na jižní Moravě se za první pololetí zvýšil počet obyvatel téměř o dva tisíce lidí

V Jihomoravském kraji se za letošní první pololetí zvýšil počet obyvatel o 1812, a to především zásluhou stěhování. Předběžně žilo v kraji k 30. červnu 1,189.479 obyvatel. V tiskové zprávě to dnes uvedl Karel Adam z Krajské správy Českého statistického úřadu v Brně. Ve srovnání s loňským prvním pololetím klesl letos za prvních šest měsíců počet živě narozených, zemřelých a rozvodů, naopak se zvýšil počet sňatků, přistěhovalých i vystěhovalých.

Na nárůstu počtu obyvatel mělo větší zásluhu stěhování, protože se do kraje za sledované období přistěhovalo o 1487 lidí více, než se z kraje odstěhovalo. Do kraje za prvních šest měsíců přišlo 6729 obyvatel a odešlo z něj 5242. Přirozeným přírůstkem kraji přibylo 325 obyvatel. Živě se narodilo 6489 dětí a zemřelo 6164 lidí.

Nejvyšší přírůstek hlásí Brněnsko, v centru Brna počet obyvatel klesl

V kraji se snížil počet obyvatel ve dvou okresech, a to v okrese Hodonín o 161 lidí a v Brně-městě o 69 lidí. Nejvyšší přírůstek obyvatel byl v okrese Brno-venkov, kde přibylo 1136 obyvatel.

Nárůst počtu obyvatel zaznamenalo devět krajů. Počet obyvatel České republiky se v prvním pololetí zvýšil o 18.841 na 10,669 milionu lidí. Velký nárůst zajistila zahraniční migrace.

Autoři | Foto Pavel Gabzdyl, Neuvěřitelné Brno

Štítky počet obyvatel, jižní morava, statistika, narození, migrace

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.