pátek 24. ledna 2020 Milena

Společnost

Lékaři vytahovali na Vánoce v Brně rybí kost z krku osmi lidem, jednoho muže museli dokonce operovat

Lékaři ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně museli na Štědrý den operovat muže, kterému se zapíchla kost v krku vedle hrtanového vchodu. Zákrok podstoupil v celkové anestezii, uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Podle ní ošetřila...

Dnes vyvrcholí vánoční trhy v Brně. Na Zelňáku a Moraváku jsou dnes poslední den

Od konce listopadu jsou na čtyřech místech v Brně vánoční trhy. Dnes je však poslední den, kdy návštěvníci mohou zavítat na Zelný trh a Moravské náměstí. Na náměstí Svobody dnes vystoupí Česká metropolitní filharmonie.

V Brně vypršela o víkendu licence posledním 14 hracím automatům

Na třech místech v Brně skončila v sobotu licence posledním 14 povoleným hracím automatům. Brno v posledních pěti letech s hazardem rázně zatočilo. Od roku 2015 zmizelo z města téměř 200 heren.

FOTO: Tichá ulička za kapry. Desítky lidí v Brně protestovaly tichou pietou proti násilí o Vánocích

Kapr cítí emoce a bolest. Násilí k Vánocům nepatří. Toto sdělení v kostce vyjadřovala v sobotu odpoledne na padesátka lidí v centru Brna. Členové kolektivu Zvířata nejíme vytvořili na Zelňáku tzv. tichou uličku za kapry.

Během soboty došlo v Brně ke třem nehodám auta s chodci během jediné hodiny

Během jediné hodiny došlo o sobotním deštivém večeru v Brně ke třem nehodám chodců a aut. Žádné zranění, které chodci utrpěli, by naštěstí nemělo být vážné. Policisté varují řidiče, aby byli na silnicích opatrní a chodce, aby nosili reflexní prvky.

Ceny tepla se na jižní Moravě měnit nebudou. Někde budou energie dokonce levnější

Po loňském zdražování tepla příští rok lidé v okresních městech na jižní Moravě zažijí většinou opak. A to nejen díky poklesu sazby DPH z 15 na deset procent, ale například i díky výhodnějšímu nákupu plynu. Po loňském zdražování energií se totiž...

Brněnští skauti začali dnes ráno rozvážet betlémské světlo do celého Česka

Skauti z Brna dnes začali rozvážet betlémské světlo do celého Česka. První vyjeli vlakem z brněnského nádraží 20 minut po šesté hodině ranní směrem na Prahu. Po cestě se k nim budou přidávat další, aby se symbol Vánoc mohl dostat do všech koutů...

Veterináři teď čipují desítky psů denně. Očekávají i opozdilce v lednu

Veterinární ordinace v Brně denně čipují desítky psů, zájem o úkon v těchto týdnech vrcholí. Jen v Brně je hlášeno na 30.000 psů. Psi musí být povinně označeni elektronickým čipem od ledna 2020.

Na Masaryčce se aktivisté postaví do tiché uličky za kapry, nelíbí se jim zabíjení kvůli Vánocům

Po psím stánku obsadí Masarykovu ulici aktivisté v Tiché uličce. Lidé se budou moci podívat na život kaprů, které kupují na štědrovečerní večeři. Aktivisté tím chtějí upozornit na týrání zvířat a chtějí se pokusit ukončit tradici zabíjení kaprů.

V Brně se prodávali vánoční psi. Aktivisté chtěli upozornit na týrání zvířat

V Brně na Masaryčce se prodávali vánoční psi. Aktivisté z Kolektivu pro zvířata chtěli upozornit na týrání zvířat, ke kterému dochází při prodeji vánočních kaprů. Prodejci často porušují zákon a způsobují rybám zbytečnou bolest.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.