Počasí dnes1 °C, zítra2 °C
Pátek 27. ledna 2023  |  Svátek má Ingrid

Odpůrci by klidně zvolili i Putina, abych nebyl prezident, hlásal v Brně Babiš

Jako na fotbalovém zápase to vypadalo před brněnskou radnici na Dominikánském náměstí, kam zavítal na předvolební meeting prezidentský kandidát Andrej Babiš. Lidi pohostil zabíjačkovými specialitami a burcoval před volbami. Na prostranství dorazily bezmála dva tisíce Babišových příznivců, kteří se přeřvávali s početnou skupinkou odpůrců.

Na historickém prostranství v centru moravské metropole bylo v pondělí po třetí hodině pořádně rušno. Před sídlo brněnských zastupitelů přijel aspirant na hlavu státu Andrej Babiš, což si nenechaly ujít stovky lidí. Většina přišla, aby podpořila v prezidentském duelu předsedu hnutí ANO. Náklonnost k osmašedesátiletému rodákovi z Bratislavy dokazoval dav mohutným skandováním „Babiš na Hrad“, k čemuž přítomné podbízela s mikrofonem bývalá ministryně financí Alena Schillerová. Babišovcům kontrovali odpůrci, kteří pro změnu vyřvávali „Babiše do koše“ a dohadovali se s naštvanými stoupenci bývalého šéfa exekutivy. 


Prejt, Putin i zpoždění 

Po zhruba půl hodině se všichni přítomní dočkali příjezdu kandidáta, jenž v prvním kole obdržel téměř 35 procent hlasů. Babiš ve svém projevu zkritizoval vládu, obvinil média v čele s Českou televizí za údajné nadržování ve volbách konkurentovi Pavlovi a odsoudil nenávistné projevy odpůrců. „Kdyby kandidoval proti mně Putin, zvolili by ho. Hlavně abych já nebyl prezident. Dejte si to klidně, novináři, do titulků,“ hlásal za potlesku příznivců Babiš, jenž dav nalákal na ovar, prejt či moravskou dechovku. 

Zastavme vládu, burcoval Babiš

V projevu někdejší předseda vlády řekl, že v případě zvolení Pavla vládní strany ovládnou veškeré hlavní demokratické instituce. Zároveň se pochválil, že jeho vláda udělala pro obyvatelé České republiky mnoho, například zvýšila mzdy či důchody. „Je potřeba vládu zastavit. Nic nedělá pro lidi,“ hlásal uchazeč, jenž bude o víkendu bojovat ve druhém kole o Hrad proti Petru Pavlovi, který byl v moravské metropoli minulý týden.

Na podporu bývalého generála se shromáždilo před Janáčkovým divadlem okolo osmi tisíc lidí. Nyní bylo na meetingu zhruba 2,5 tisíce lidí. „Na místě bylo zhruba dva tisíce podporovatelů a čtyři sta odpůrců,“ řekla Drbně mluvčí radnice Brno-střed Kateřina Dobešová

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Michal Šťastný

Štítky Brno, Babiš, Kampaň, Prezidentské, Volby

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.