pátek 2. prosince 2022 Blanka

Druhé kolo senátních voleb v Brně netáhne. Hlasovalo přes deset procent voličů

, aktualizováno 1. října 2022, 10:40

Druhé kolo senátních voleb se tradičně potkává s nízkou volební účastí, výjimkou není ani Brno, kde se k volebním urnám zatím dostavilo okolo 12 procent voličů. Lidé mají možnost hlasovat ještě dnes do dvou hodin.

Lidé v moravské metropoli volí ve dvou volebních obbodech. Proti sobě stojí lékař Bořek Semrád za hnutí Ano 2011 a herec Tomáš Töpfer nominovaný lidovci, TOP 09 a ODS. Druhý souboj svádí expirmátor Brna Petř Vokřátl za ANO 2011 a hvězdář Jiří Dušek s podporou ODS, ČSSD a Fakt Brno. 

K páteční deváté hodině večer přišlo odevzdat svůj hlas ve volebním obvodě č. 55 přibližně 12,1 procent oprávněných voličů. Ve volebním obvodě č. 58 to bylo 12,51 procent oprávněných voličů,“ okomentoval situaci mluvčí Magistrátu města Brna Filip Poňuchálek. Na jižní Moravě volí lidé ještě v Blansku mezi Jaromírou Vítkovou (KDU-ČSL) a Antonínem Žirovnickým (ANO) a v Hodoníně si vybírají mezi starostkou Dolních Bojanovic Evou Rajchmanovou za SPOLU a ředitelkou centra služeb pro seniory Ladislavou Brančíkovou za ANO.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Tomáš Kaser

Štítky volby, senát, Brno, jižní Morava, účast

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Baron Kocharovski

necelých 20% voličů, to je teda BÍDA! :-DDD a přesně: JEN TUPEC volí herce töpfra, který možná ani neví, kde brno je! :-(((

sobota, 1. října 2022, 19:18

Miroslav Klimeš

Voliči jsou Matěji,! Volit Töpfera. jen k vůli tomu že je herec, a navíc bydlí v Praze může volit jen.

sobota, 1. října 2022, 18:51

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.