pátek 22. ledna 2021 Slavomír

VOLBY 2020: Komunisté budou poprvé chybět v krajském zastupitelstvu. Rozhodně neodcházíme, říká lídr

Následující čtyři roky budou poprvé v krajském zastupitelstvu na jižní Moravě chybět komunisté. Celé sobotní sčítání se pohybovali kolem pětiprocentní Hranice, která byla nutná pro zisk mandátu. Nakonec získali pouze 4,44 procenta hlasů a komunistická strana tak opustí zastupitelské lavice. Podle lídra KSČM na Vyškovsku Filipa Zachariáše je nutné, aby strana v příštích volbách posílila kampaň na internetu sociálních sítích.

„Výsledky voleb? Jedním slovem - zklamání. Lidé už absolutně rezignovali na čtení programu a odvedenou práci. Vládnou mediální zkratky a vyhrávají ti, kterým se podaří vyvěsit víc bannerů na ploty. Vzhledem k tomu, že výsledek KSČM na jižní Moravě se příliš neliší od výsledku strany v jiných krajích, tak zjevně nebude problém u nás, ale celorepublikově ve vnímání KSČM jako takové,” shrnul výsledky voleb Filip Zachariáš.

Do příštích voleb by strana chtěla udělat pár změn. „Rozhodně chceme zlepšit komunikaci s lidmi. Spousta našich voličů odešla k Andreji Babišovi a jeho ANO 2011, ale je to právě KSČM, která vládu tlačí ke zvyšování mezd a důchodů. Jsou to komunisté, díky kterým vláda řeší otázku sucha nebo ochrany přírodních zdrojů před tuneláři. Nebýt KSČM, tak zde nehovoříme o koncepci bydlení nebo o zamezení úniků peněz z ČR do zahraničí. Problém je v tom, že za to sklízí politické body A. Babiš, který mimochodem po volbách jako první spěchal k ODS s nabídkou vládní spolupráce. Je třeba ukázat, že KSČM má také celou řadu mladých schopných tváří a myslím, že nadešel čas dát jim příležitost ukázat, co umí,” dodal.

Strana má vizi do budoucna pozitivní. „Rozhodně neodcházíme. Pro občany budeme pracovat, co nám síly budou stačit. I nadále budeme tam, kde je třeba. A co se týče dalšího, tak se teď maximálně připravujeme na volby do Poslanecké sněmovny, kde jednáme s celou řadou osobností o podpoře i jejich možné kandidatuře. Chceme ukázat atraktivitu programu KSČM i to, že máme dostatek kvalitních osobností,” uzavřel.

Do krajského zastupitelstva se dostalo osm stran. ANO (19,76 % hlasů) porazilo KDU-ČSL (15,54 % hlasů). Piráti získali 13,18 % hlasů, ODS 12,77%, Starostové pro jižní moravu 10,40%, strana Spolu pro Moravu 6,62%, SPD 6,25% a ČSSD 5,67%. Do zastupitelstva se letos nedostala KSČM nebo také Trikolora.

Hodnocení článku je 36 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto archiv Filipa Zachariáše

Štítky volby 2020, KSČM, Filip Zachariáš

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Lenka Kuchařová

Nechápu, jak v současné době může ještě někdo volit tuto stranu,jejíž členové mají na svědomí tísíce nevinných obětí.Už hned v r.1990 měli být postavení mimo zákon,protože jejich ideologie je na stejné úrovni jako nacismus a je všeobecně známo,že Hitler se učil od Stalina.

středa, 7. října 2020, 21:14

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.