pondělí 4. července 2022 Prokop

Festivalový víkend bude patřit hlavně dětem

Oslava Mezinárodního dne dětí se promítne i do víkendového programu festivalu zábavy pod hrady Špilberk a Veveří: Brno - město uprostřed Evropy.

Lidové hradní slavnosti na Špilberku například v sobotu nabídnou tvůrčí dílny, dobrodružnou hru pro všechny příznivce GPS přístrojů nebo zábavné soutěžní odpoledne pro děti i rodiče.

Na letišti v Medlánkách zase malí i velcí návštěvníci uvidí vystoupení kynologické brigády či ukázky výcviku služebních koní Policie České republiky. Svým uměním se představí na větroních členové zdejšího aeroklubu.

Dětský den budou moci strávit návštěvníci v centrální budově Knihovny Jiřího Mahena v Kobližné ulici nebo v Městském divadle Brno s Mary Poppins.

Pokud bude přát počasí, určitě si řada oslavenců nenechá ujít zábavné i poučné odpoledne v parku u polikliniky Zahradníkova s divadélky, písničkami a psími kousky Fiony a Čipa.

Kdo zavítá do nákupního centra Olympia, čeká ho odpoledne plné zábavy s Dádou Patrasovou, nafukovací atrakce, malování na obličej či parková dráha velkých železničních modelů.

V neděli se pak zájemci mohou vydat opět na Špilberk, kde budou pokračovat hradní slavnosti a odpoledne pak zavítat na náměstí Svobody na Dětské dny uprostřed Evropy vyplněné zábavným programem pro děti i dospělé k 60. výročí naší televize.

K 690. výročí založení Starobrněnského kláštera a připomenutí 230 let od příchodu augustiniánů na Mendlovo náměstí pořádá v neděli opatství Den starobrněnského opatství.

„Program začne v devět hodin bohoslužbou v bazilice Nanebevzetí Panny Marie. V odpoledních hodinách bude prohlídka baziliky založené Eliškou Rejčkou spojena s výstavou nejstaršího zvonu města Brna z roku 1479 a k výročím uspořádáme také dva menší varhanní koncerty,“ sdělil opat kláštera Lukáš Evžen Martinec.

Milovníci vojenské historie a modelů si zase jistě nenechají ujít námořní a leteckou bitvu Midway, kterou v Rakovecké zátoce Brněnské přehrady svedou řízené modely lodí a ponorek.

Pokud tomu povětrnostní podmínky dovolí, vzlétnou k obloze v ranních a večerních hodinách horkovzdušné balony v rámci festivalu Balloon Jam, který je letos spojen s jedním kulatým výročím. Právě před 30 lety byl u nás vyroben první český horkovzdušný balon.

Foto: MMB

Štítky Brno - město uprostřed Evropy, Mezinárodní den dětí, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.