Počasí dnes17 °C, zítra14 °C
Pátek 24. března 2023  |  Svátek má Gabriel

Brnem pochodovali velbloudi. Došli až před radnici

Nevšední podívaná se naskytla lidem v Brně, kteří pozorovali, jak centrem města pochodují velbloudi. Zvířata byla součástí tradičního tříkrálového průvodu. Událost si nenechaly ujít desítky Brňanů, kteří společně s koledníky došli až k radnici na Dominikánské náměstí.

Průvod vyšel ve čtyři hodin od katedrály svatého Petra a Pavla, odkud dále mířil přes Zelný trh, Masarykovy ulici, či náměstí Svobody. Ve skupince nechyběli tři králové, velbloudi a ani muzikanti, kteří doprovázeli společně se zvědavými Brňany průvod až na Dominikánské náměstí. Tam se družina poklonila Jezulátku. 

„Na Dominikánském náměstí byl kromě živého betléma bude i hudební program. Ve stánku brněnské Charity mají možnost lidé přímo na místě přispět do Tříkrálové sbírky,“ popsali Diecézní charita Brna, která v pořadí už třiadvacátou Tříkrálovou sbírku i průvod organizuje. 

Koledníkům už včera požehnal biskup Pavel Konzbul. Peníze se vybírají po celý leden na lidi, kteří se ocitli v obtížné životní situaci. Přispět je možné v kostelech, na úřadech nebo online na webu sbírky. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Michal Šťastný

Štítky Brno, Sbírka, Charita, Tři králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Monika Kindermannová

Škoda že sem o tom nevěděla by se líbilo dětem hlavně ty velbloudy

Pátek, 6. ledna 2023, 22:54

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.