sobota 24. července 2021 Kristýna

Pavilon Anthropos obsadí indiáni a lovci bizonů

Do brněnského Pavilonu Anthroposu vtrhnou indiáni či lovci bizonů, kteří se návštěvníkům představí v nové výstavě Moravského zemského muzea. K vidění budou nejen zajímavosti o životě původních obyvatel Severní Ameriky, ale také fotografie, videoukázky a mnoho dalšího.

Milovníkům indiánských kmenů se nová expozice otevře už zítra. „Indiánských kmenů existovalo velké množství. My jsme se rozhodli představit návštěvníkům lovce bizonů, kteří žili tradičně na severu, pro národy žijící na jihozápadě Ameriky a v neposlední řadě jsme se zaměřili na národ Inuitů. Ti se sice mezi Indiány neřadí, ale jejich kultura je natolik zajímavá, že jsme je museli také zařadit,“ řekla vedoucí dětského muzea Moravského zemského muzea, Sylva Brychtová.

Nedílnou součástí výstavy jsou také audiovizuální prvky. Mimo jiné například fotografie či ukázky umění. „Zpestřením výstavy je vyprávění, na které mluví jeden z indiáni původním jazykem-lakotsky. Součástí výstavy jsou ale i další projekce, které představují návštěvníkům fotografie nebo díla s indiánskou tématikou,“ vysvětlila Brychtová.

Na dětské návštěvníky čeká také počítačová hra, díky které si budou moci vyzkoušet nejrůznější dovednosti apačů. „Náplní počítačové hry je putování s animovanou postavou, kterou jsme nazvali Dlouhá míle. Spolu s Dlouhou mílí děti procestují americký kontinent a budou si moci vyzkoušet činnosti, které uměli indiáni z různých kmenů,“ uvedla mluvčí zemského muzea Barbora Javorová k výstavě, která potrvá do července příštího roku.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Brno, Moravské zemské muzeum, Anthropos

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.