sobota 18. září 2021 Kryštof

Městské divadlo Brno rozjelo svůj podcast

Pro všechny, kterým se stýská po kultuře, má Městské divadlo Brno (MdB) dobrou zprávu. Diváci, kteří v současnosti do divadla nemohou, se tak mohou setkat s herci Alešem Slaninou, Tomášem Sagherem či Hanou Holišovou alespoň audio formou.

Rozhlasové pořady z dílny MdB nabízejí nyní jedinečnou možnost pro diváky, aby se mohli setkat s herci a tvůrci. Prostřednictvím rozhovorů s vybranými hosty poskytnou nejrůznější zajímavé detaily a informace o jednotlivých titulech jejich repertoáru. Kromě současných inscenací zabrousí i do minulosti.

Podcasty jsou k dispozici od 4. února. Jejich příprava začala již v lednu. „O nápadu tvořit podcasty jsme se začali bavit začátkem ledna. Jejich napsání a nahrání trvalo tedy zhruba necelý měsíc. Další díly nebudeme přidávat pravidelně, ale podřídíme se tomu, jak se vše bude postupně vyvíjet,“ uvedla mluvčí MdB Kateřina Vižďová.

Dramatizace i pohádky

Podcasty jsou rozděleny do několika tematických kategorií. Sekce Dramatizace nabízí původně nedivadelní tituly, jež byly pro jeviště upraveny, Zlatý fond připomíná dnes již klasická díla hudebního divadla a Původní tvorba představuje inscenace, které měly v MdB světovou premiéru. Dále si posluchači mohou pustit také Pohádky předčítané herci a k poslechu budou postupně přibývat i části rozhovorů z odvysílaných dílů talk show MdB Klub.

Režii pohádek má na starost herec Tomáš Sagher, který má zkušenost i s režií dabingů. „S dramaturgem se shodneme na titulu a upravíme jej do přímých řečí. Samotné natáčení nám zabere dvě až tři hodiny. Zvolili jsme systém, že se sejdeme najednou všichni, kdo se na tom podílí, a nahrajeme vše na jeden zátah. Následně přidáme ruchy a opravíme případné chyby,“ řekl Sagher. Režíruje kromě svých kolegů i sám sebe, což je prý nejjednodušší. „Tím, že já mám představu, jak bych to chtěl udělat, nemusím sobě samotnému nic vysvětlovat,“ dodal.

Do budoucna se členové divadla rozpovídají také o muzikálovém hitu Poslední loď, rockové opeře RENT, muzikálové pohádce O statečném kováři nebo o dramatizaci románu Anna Karenina. Nejen dětší diváci se pak mohou těšit na pohádky Zlatovláska nebo Tři zlaté vlasy děda Vševěda. MdB Pocast je volně k poslechu v aplikacích Apple podcasts, Google podcasts a Spotify.

Ohodnoť článek

Autoři

Štítky divadlo, podcast, MdB, Městské divadlo Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.