čtvrtek 21. ledna 2021 Běla

VIDEO: Brněnští strážníci nahráli s herci Městského divadla jedinečné CD s koledami. Chtějí pomoci nemocným dětem

Brněnští strážníci se rozhodli udělat tyto Vánoce skutečně neobyčejné. Ve spolupráci s herci Městského divadla Brno Alenou Antalovou a Petrem Gazdíkem se jim podařilo nahrát CD s vánočními koledami. Jedinečné album má podpořit nemocné a postižené děti, na které výtěžek z prodeje půjde. Koledy se objeví i v rádiích.

Už od června pracují strážníci i pracovníci městské policie spolu s hezci z Městského divadla Brno na unikátním CD s názvem Křídla úsměvu. Na něm je devět písní, které všichni dobře znají. Jedná se o výhradně české koledy, aby si je mohl zazpívat úplně každý. Nechybí tedy Narodil se Kristus Pán, Jak jsi krásné neviňátko ani Veselé vánoční hody.

Část nákladu alba míří k organizaci Velvet smile, která v Brně podporuje vážně nemocní a hendikepované děti nebo oběti domácího násilí. Výtěžek z vánočního alba tak pomůže hradit rehabilitace nebo zdravotní pomůcky. 

„Podle mého názoru je to unikát, jaký celorepublikově nemá obdobu. Je krásné, že městská policie přišla s tak hezkým nápadem, který ve svém důsledku pomůže dětem například s mozkovou obrnou, poruchami autistického spektra nebo kombinovaným postižením. Mám obrovskou radost,“ říká Věra Kadlecová, ředitelka organizace Velvet Smile. 

Městská policie vytvořila unikát

Alena Antalová s Petrem Gazdíkem nazpívali koledu Půjdem spolu do Betléma společně se sborem zaměstnanců městské policie. Pro závěrečnou Tichou noc utvořili trio s vedoucím tiskového oddělení brněnských strážníků Jakubem Ghanemem. 

„Přejeme si, aby k rodinám dolehlo, že na ně myslíme, podporujeme je a nejsou ve svém boji samy. Věřím, že je poslech rozveselí a rozjasní jim vánoční svátky. Velmi mě těší, že se tento naprosto netradiční počin vydařil a všem, kdo se o to zasloužili, patří mé srdečné poděkování a úcta,“ podotýká Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Na přebalu CD pracovala brněnská autorka Jana Kačmárová, která vytvořila ilustraci peříček. Ty mají odkazovat na název Křídla úsměvu a zároveň odkazovat na anděly, které si s Vánocemi spojuje. Paralela se váže i k práci strážníků, kteří pomyslně berou děti pod svá ochranná křídla. „Moc se mi líbí, kolik lidí se dokázalo spojit, aby CD vytvořili a udělali někomu radost. Věřím, že koledy vykouzlí mnoho úsměvů na rtech. S tímto záměrem vznikaly i ilustrace přebalu,“ popisuje výtvarnice.

Úsměv se má rozletět mezi potřebné

Strážníci si název k albu vypůjčili právě od charitativní organizace Velvet Smile. Svým zpěvem chtějí dát strážníci obrazně úsměvu křídla a rozeslat ho i mezi ty, kterým se ho v životě mnoho nedostalo - k dětem i dospělým, kteří o ně pečují. I snášející se peříčko na titulní straně má, ne náhodou, tvar úsměvu.

Sedm koled je již čistě v podání pracovníků MP Brno. Mezi interprety jsou členové pěších hlídek i autohlídek, vedoucí služeben, obsluha kamerového systému, strážníci takzvané dozorčí služby, pracovnice ostrahy objektů, specialisté na prevenci a tiskové oddělení. Všichni účastníci se zapojili bez nároku na honorář.

„Pozoruhodné na tomto albu je, jak je po všech stránkách ‚brněnské‘. Naši strážníci pomáhají svým nápadem dětem, o které se stará organizace působící v Brně. K městské policii se přidali herci z Městského divadla Brno, nahrávku vytvořili v Divadle na Orlí, CD doplnili o krásnou ilustraci místní výtvarnice. K dokonalosti zbývá už jen to, aby se projekt dostal do brněnských domácností a zpříjemnil lidem nadcházející advent – a to nejen hudbou, ale i hezkým pocitem z dobrého skutku,“ říká Markéta Vaňková, primátorka města Brna.

CD si může zakoupit každý

Album bude pro všechny zájemce k objednání na emailu darek@velvetsmile.com. Po rozvolnění mimořádných opatření bude CD k dostání i na pokladnách Městského divadla Brno v Lidické ulici.

„Brněnská městská policie se věnuje už řadu let mnoha dobročinným aktivitám, kdy zaměstnanci hromadně darují krev, přispívají na vybavení pro předčasně narozená miminka a hradí rehabilitace i zdravotní pomůcky nemocným či postiženým dětem. Tentokrát jsme chtěli pomoci nejen materiálně, ale aby náš dárek dělal radost třeba i každý rok.“ říká mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

„Část nákladu poslouží jako vánoční prezentační předmět městské policie. Je to mnohem osobnější než obvyklé reklamní předměty z katalogů,“ podotýká Luboš Oprchal. Městská policie Brno bezplatně uvolní vybrané koledy i pro rozhlasové stanice, které tak získají možnost přehrávat je ve vysílání a podpořit tak celý charitativní projekt.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto MPB

Štítky koledy, mpb, strážníci, vánoce, pomoc, děti, charita

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.