středa 2. prosince 2020 Blanka

Letní shakespearovské slavnosti začnou až v červenci a budou kratší

Letní shakespearovské slavnosti letos začnou o měsíc později a budou kratší. Na brněnském Špilberku odstartují 21. července inscenací Zimní pohádka. Plánovanou premiéru komedie Bouře v režii tandemu SKUTR přesunují organizátoři na další sezónu. Předprodej vstupenek na Slavnosti by měl začít v červnu.

Pořadatelé Slavností musí kvůli pandemii měnit program

„Opatření vyplývající z pokusů zastavit proradný virus, prozkoumat ho a vyhnat nám aktuálně nedávají jinou možnost, než posunout zahájení Slavností. Po pečlivém zvážení situace jsme se rozhodli letošní ročník realizovat bez premiéry komedie Bouře v režii tandemu SKUTR, která byla plánovaná na 24. června. Letní shakespearovské slavnosti tak tento rok začnou o měsíc později a budou kratší,“ řekl umělecký ředitel Libor Gross.

Zahraniční herci na česká divadelní prkna nepřijedou

Koronavirová pandemie přinese do letošního ročníku několik vynucených změn. Jednou z nich bude nepřítomnost zahraničních herců. „Bratislavští kolegové letos diváky v Česku nepotěší, podobně jako se bohužel ani my nepodíváme do Bratislavy. Vzhledem k mezinárodnímu obsazení to odnese i Sen noci svatojánské v podání Prague Shakespeare Company," doplnil Gross. 

Na Špilberku odstartuje Slavnosti Zimní pohádka

Organizátoři ujišťují diváky, že na tradičních tuzemských scénách v Praze, Brně i Ostravě jsou Shakespearovy hry připraveny k uvedení. Brněnskou část programu odstartuje 21. července v prostorách hradu Špilberk Zimní pohádka. V následujících dnech se můžou diváci těšit na známé komedie jako Mnoho povyku pro nic, Zkrocení zlé ženy nebo Veselé paničky windsorské. Pro milovníky tragédií nechybí v repertoáru ani legendární Hamlet.

Limit diváků na jednom místě je nyní stanoven na sto osob

Podle posledního rozhodnutí vlády mohou divadla začít hrát 11. května a nesmí přitom překročit limit sta osob na jednom místě. Obsazena tak může být jen každá druhá řada. „Bezpečnost a s tím související stanovený limit počtu diváků na představení je pro nás nyní naprostou alfou a omegou,“ dodal Gross. Vzhledem k dynamickému vývoji situace je možné, že se limit do startu Slavností ještě bude upravovat.

Kompletní program Letních shakespearovských slavností na brněnském Špilberku najdete ZDE.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto shakespeare.cz | Zdroj s použitím TZ

Štítky Letní shakespearovské slavnosti, Špilberk, divadlo, festival, Shakespeare

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.