středa 13. listopadu 2019 Tibor

TIPY NA TÝDEN: Adam Naas, Fashion days, Jelen a Míša Tučná, Das Filmfest a Virunga

Jak bojujete s podzimním splínem? Základem je dostatek vitamínů, a poté už můžete bez obav protančit na parketu celou noc. Pokud vás už skolila podzimní chřipka, tak filmový večer bude dobrý nápad.

Ve Francii je za hvězdu. V Česku ho však zatím zná málokdo. To se může změnit v úterý 22. října. V Kabinetu Múz se představí mladý francouzský popový zpěvák Adam Naas. Návštěvníci se mohou těšit na hudební vystoupení evropského formátu

Čtrnáctý ročník festivalu německy mluvených filmů „Das Filmfest“ bude vzpomínat na doby, kdy bylo ještě Německo rozdělené na dvě části, na pád zdi, dále také na ikonického švýcarského herce Bruna Ganze, kultovního Karla Maye a rebely bouřící se proti konzumu a konformitě. V Brně bude od pondělí 21. až do pátku 25. října v kině Art.

Po mimořádném úspěchu podzimního turné s Míšou Tučnou, dcerou české country legendy, se Jelen rozhodl natočit celé album Tučného písniček a na podzim s Míšou vyráží na klubové turné s novým albem Jelen: Půlnoční vlak Michala Tučného. Naživo si toto uskupení můžete užít ve středu 23. října na Flédě.

Vzpomínáte si ještě na loňské Fashion Days ve Vaňkovce? Letos by měly být ještě o úroveň lepší! Přes třicet modelek a umělců představí aktuální módní trendy značek jako Peek & Cloppenburg, Mohito, House, Desigual, Promod, Tally Weijl a dalších. Přehlídky bude provázet téma čtyř elementů. Přijďte načerpat módní inspiraci v pátek 25. a v sobotu 26. října do Vaňkovky.

Po dlouhé letní pauze se do Brna vrací stylová Electro Swing Fever z dílny Electro Swing Bohemia. Přijďte se nechat unést atmosférou zlaté éry swingu a roztočit to na parketu! Na taneční noci vystoupí nejen skvělí DJs z Electro Swing Bohemia, jmenovitě DJ Papa Django a DJ Swing Thing. Návštěvou nás poctí i německý DJ a producent Varrick Frost. Živý koncert si střihne ostravská kapela Dr. Zeppelin LIVE. Tento legendární swingový večírek si v pátek 25. října na Flédě nesmíte nechat ujít.

Exotické ovoce se valí do Brna! Virunga vám na podzim veze zásobu vitamínů nejen z Afriky, ale i z Asie. Všechno od drobných farmářů, pěstované s láskou a bez chemie, jak to máte nejradši. Takže v sobotu 26. října se zastavte pro vitamínovou bombu do Tržnice.

Štítky Tipy na týden, kultura

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.