neděle 26. září 2021 Andrea

Dopravní podnik vyhlásil tendr na dodavatele SMS jízdenek

Do tendru, již třetího, na poskytování služby SMS jízdenky pro Dopravní podnik města Brna se přihlásily opět tři společnosti. Jsou jimi Airtoy, Materna Communication a Direct Pay.

Vítěz by měl být známý do týdne a lidé by mohli platit jízdenky přes telefon ještě do konce roku, sdělila dnes mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová. Dopravní podnik nastavil maximální hodnotu zakázky na 8,5 milionu korun.

Do podlimitní zakázky se nyní nepřihlásila firma Erika, která službu provozuje již v sedmi českých městech. Nově se v tendru naopak objevila pražská firma Direct Pay, která poskytuje službu například v Liberci, dříve také v Českých Budějovicích, ty však službu zrušily.

Materna Communication působí v Hradci Králové či v Karlových Varech. Airtoy zatím tuto službu neprovozuje, ale je nachystaná. Kritéria totiž splňují všichni uchazeči, nyní už jde pouze o cenu.

Airtoy druhý tendr nechala záměrně zrušit. Zůstala v něm totiž pouze s Erikou a věděla, že v některých kritériích je horší, proto odstoupila. Dopravní podnik pak musel zakázku podle zákona zrušit a vypsat novou.

Zdroj ČTK

Štítky MHD, dopravní podnik, Brno, SMS jízdenky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.