neděle 24. října 2021 Nina

Brněnská přehrada v sobotu opět ožije. Začíná plavební sezona

Nástup kapitánů, vytažení vlajky a originální znělka v podání skladatele a trumpetisty Jaromíra Hniličky zahájí v sobotu v deset hodin dopoledne plavební sezonu na brněnské přehradě v Bystrci. Návštěvníci se mohou těšit také na krátkou plavbu všech lodí.

Dopravní podnik přichystal letos pro zákazníky několik novinek. „Rozšířili jsme nabídku Pojízdných vstupenek, které slouží jako jízdenka na loď a zároveň jako vstupenka do některého z turistických míst,“ řekla mluvčí brněnského dopravního podniku Linda Hailichová.

Dosud mohli lidé použít Pojízdnou vstupenku na hradě Veveří a v brněnské zoo. „Od této sezony jsme se domluvili také s hradem Špilberk a s Permoniem v Oslavanech. Návštěvníci s Pojízdnou vstupenkou na všech místech zaplatí asi o dvacet procent méně, než kdyby si kupovali jízdenku a vstupenku zvlášť,“ vysvětlil provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jiří Valníček.

Jízdenku nebo vstupenku lze využít po dobu celé plavební sezony. „Návštěvník tak může jít v květnu do zoo a na loď se vydat třeba až v srpnu,“ informovala mluvčí. Doplnila, že nově také lidé zaplatí poloviční jízdné v den svých narozenin. „Zavedli jsme také zvýhodněné zpáteční lístky na Kozí horku a Sokolské koupaliště, které lidé navštěvují nejvíce,“ podotkla Hailichová.

Lidé mohou poprvé lodí vyjet na přehradu hned po sobotním zahájení. „Jedná se o krátkou bezplatnou plavbu všech lodí. První placená se uskuteční ve tři čtvrtě na jedenáct. Z přístaviště Bystrc pak budou lodě odplouvat každých pětačtyřicet minut až do půl šesté odpoledne,“ uvedla mluvčí.

Na vyjížďku se těší například Anna Popelová. „Na loď chodím i několikrát do roka. Při plavbě si totiž skvěle odpočinu,“ svěřila se Brňanka.

Letošní novinkou jsou také vyměněné přechodové lávky v přístavištích. „V příští sezoně chceme mít přestavěný můstek k hradu Veveří a přístaviště Kozí horka, aby byly bezbariérové,“ nastínil vedoucí lodní dopravy brněnského podniku Martin Ecler.

Odbavení cestujících pak urychlí nové pokladny. „V budoucnu počítáme i s možností platby kartou za jízdné přímo na lodi,“ uzavřel Ecler.

Autoři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.