středa 19. ledna 2022 Doubravka

Sníh na jižní Moravě komplikuje dopravu. Napilno mají i hasiči

, aktualizováno 28. listopadu 2021, 13:39

Dopravu na jižní Moravě od rána komplikuje silné sněžení, které v části kraje přerostlo v kalamitu. Z důvodu sněžení a nesjízdných komunikací očekávejte komplikace v dopravě a zpoždění spojů, varoval na svém webu Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje.

Autobusové linky mají potíže hlavně na Blanensku a Znojemsku, zpožďují se a do některých obcí nezajíždí. Problémy se týkají nejméně deseti linek, které obsluhují okolí Blanska a obce v Moravském krasu a na Drahanské vrchovině. Komplikace v dopravě a zpoždění spojů musejí očekávat také lidé na Znojemsku. Výrazné zpoždění tam má hlavně linka ze Znojma do Hostimi a zpět. Kvůli nesjízdné komunikaci se autobus nedostal ani do Biskoupek na Brněnsku a Němčiček na Znojemsku.

Během dopoledne začaly mít problémy také vlaky, kvůli počasí se zastavil provoz ve stanici Brno-Královo Pole. Z vlakových linek mají potíže zejména ty mezi Brnem a Tišnovem, stejně jako mezi Brnem a Náměští nad Oslavou.

Zhoršená situace je i ve vyšších partiích krajského města, například na silnici mezi Soběšicemi a Útěchovem a také v Kohoutovicích na Žebětínské ulici. V Brně vyjely sypače do ulic mezi osmou a devátou ranní, a to hned všech jednadvacet vozů. „Upozorňujeme řidiče na nutnost opatrné jízdy, a to zejména ve výše položených oblastech Brna," uvedl provozní ředitel Brněnských komunikací Jan Klištinec.

Hasiči mají desítky výjezdů

První sníh zaměstnal také jihomoravské hasiče, kteří v souvislosti se sněhem v průběhu dnešního dne dosud vyjeli k sedmatřiceti událostem. „Jednalo se především o popadané stromy na komunikace. V osmi případech provedli vyproštění zapadlých vozidel," řekl mluvčí požárníků Jaroslav Mikoška.

Sněžení by mělo během dopoledne podle předpovědi počasí ještě zesílit, teploty se pohybují kolem nuly.

Hodnocení článku je 98 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS JMK

Štítky ČR, počasí, MHD, doprava, Jihomoravský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.