úterý 27. července 2021 Věroslav

Jižní Morava je blíže největšímu přístavu v republice

V jihomoravském Hodoníně plánují vybudování největšího rekreačního přístavu v republice, který pojme osm desítek lodí. Dlouho plánovaný projekt nedávno pokročil, když získal kladné stanovisko EIA, které posuzuje vliv stavby na životní prostředí. Informovalo o tom Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC), jež výstavbu chystá.

Souhlas úředníků v praxi znamená, že se uvolnily ruce projektantům, kteří mají možnost pokračovat v pracích na budování největšího přístavu v České republice. „Projektanti mohou začít pracovat​. Věříme, že v roce 2023 začne stavba přístavu pro osmdesát lodí včetně servisního zázemí,“ uvedlo na sociálních síti ŘVC k přístavišti, jež by mělo vyrůst do pěti let. 

Doposud největší tuzemské přístaviště se nachází v Hluboké nad Vltavou, kam se vleze sedmdesát lodí. Nové kotviště na řece Moravě vznikne na Očovských lukách a napojovat se bude na prodloužený Baťův kanál u Rohatce. Od ambiciózního a nákladného projektu, který vyjde na více než 250 milionů korun a stále doznává úprav, si hodonínská radnice slibuje, že se ve městě zvýší turistický ruch. Navíc Hodonín už nebude odříznutý od Baťova kanálu.

Město vnímá tento záměr velmi pozitivně, a to zejména s ohledem na možný rozvoj cestovního ruchu, současně jsme si však v uplynulém období plně uvědomovali možné dopady záměru na veřejné zdraví a jednotlivé složky životního prostředí,“ sdělil už dříve hodonínští zastupitelé. 

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ŘVC ČR

Štítky ŘVČ ČR, Rekreace, Hodonín, Přístav, Výstavba, Baťův kanál

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.