pondělí 28. září 2020 Václav

Modré zóny se od pondělí rozšířily do Králova Pole

Modré zóny se v Brně od pondělí 3. srpna rozšířily do Králova Pole. Řidiči tak nově potřebují parkovací oprávnění pro stání v v oblastech 1-15 (Dřevařská), 3-01 (Staňkova), 3-02 (Botanická).

V oblasti 1-15, tedy v okolí Dřevařské ulice, budou platit pro návštěvníky pravidla zóny B. Regulace tu platí 24 hodin denně, návštěvníci tu tak mají jednu hodinu parkování denně zdarma a za každou další pak platí 30 korun. Rezidenti či abonenti potřebují mít pro stání vyřízené oprávnění.

Oblasti 3-01 a 3-02 budou patřit do zóny C, kde platí regulace pouze od 17 do 6 hodin.  Návštěvníci zde mají hodinu denně zdarma a následně platí 20 korun za každou další. K placení mohou v této zóně využít pouze aplikaci či SMS. Na rozdíl od zón A a B zde řidiči nenajdou parkovací automaty.

Od října další rozšíření

K dalšímu rozšíření modrých zón se město chystá od října. Systém se od 5. října rozšíří do oblastí 2-01 (Zborovská), 1-07 (Trnitá) a 1-06 (Špitálka).

V ulicích Minská, Horova, Puškinova nebo Voroněžská bude město zhotovovat modré značení už od začátku srpna. „Prosíme, respektujte dočasný zákaz parkování, urychlí nám to práci, vyhnete se pokutě a ulice tak budou připravené dříve. Děkujeme," vzkazuje Brno občanům.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo6 čtenářů

Foto Martin Šeda

Štítky rezidentní parkování, královo pole, staňkova, botanická

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Markus

Pouhé okrádání lidí dál pokračuje tuto prolhanou radnicí a MMB :/ Je z toho na zvracení, jak nic nedělají užitečného pro lidi

úterý, 4. srpna 2020, 14:33

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.