Dnes, 10:00
Policisté pátrají po starší ženě z Brna, která odešla z domova a od úterního večera o sobě nepodala žádnou zprávu. Telefon u sebe nemá, policisté už pročesali její oblíbená místa i centrum města. Jelikož je žena v duševní nepohodě, blízcí se bojí o její bezpečí. Do pátrání se zapojil i policejní vrtulník s termovizí.
Devětapadesátiletá Jitka Blažková v úterý večer odešla z domova v Králově Poli a od té doby se neozvala svým blízkým. Mobilní telefon u sebe nemá a je nekontaktní.
Do pátrací akce se zapojily hned dvě desítky policistů, pomáhal také vrtulník s termovizí. Strážci zákona prověřovali především místa, ke kterým má žena blízký vztah. Pročesali lokality Malá Baba a Zamilovaný hájek v Brně, dále hledali také v centru Brna, na hlavním nádraží i v jeho okolí. Přes veškeré dosavadní úsilí se ženu zatím nepodařilo nalézt.
„Pohřešovaná je zdánlivého stáří kolem 60 let, vysoká přibližně 165 centimetrů a štíhlé postavy. Má kratší černé vlasy a nosí výrazné dioptrické brýle s červenými obroučkami. Naposledy byla oblečena do volnějších červených džínů nahrnutých u kotníků, bílé větrovky a bílého trička s krátkým rukávem," uvedl policejní mluvčí Petr Vala.
Podle Valy se žena nachází v psychické nepohodě, obavy o její bezpečí tudíž mohou být na místě. O pomoc při pátrání proto policisté prosí i veřejnosti. „Pokud jste pohřešovanou ženu někde viděli nebo máte jakékoli informace o tom, kde by se mohla nacházet, volejte neprodleně linku 158," řekl Vala.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?