pondělí 21. září 2020 Matouš

Kraj rozdá 20 tisíc roušek a respirátorů řidičům autobusů

Ve stálém kontaktu s velkým počtem lidí jsou i řidiči linkových autobusů. Jihomoravský kraj proto během týdne distribuuje mezi dvacet dopravců zhruba 20 tisíc roušek a respirátorů. Kraj zdravotnické pomůcky od státu přerozděluje například i zdravotníkům a sociálním službám.

Podle náměstka hejtmana Romana Hanáka (ČSSD) rozdělí kraj mezi soukromé dopravce přes pět tisíc respirátorů a víc než 14 tisíc roušek. „Věřím, že to přispěje ke zklidnění nervozity u některých řidičů," prohlásil Hanák.

Jihomoravský kraj dostal během víkendu v zásilkách od státu přes 100 tisíc respirátorů typu FFP2, které však nechrání před bakteriemi a viry, a víc jak 300 tisíc roušek. Respirátory typu FFP3, které dokáží zachytit viry, kraj od státu neobdržel. Zásilka zdravotních pomůcek z Číny totiž tento typ respirátorů neobsahovala.

Zdravotnické potřeby poté začal přerozdělovat do sociálních služeb, zdravotnických zařízení a obcím s rozšířenou působností.  V následujících dnech by měl kraj dostat od státu další zásilku. Její přesný objem zatím není jasný, s distribucí pomáhají jihomoravští hasiči. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto JMK

Štítky respirátory, roušky, jihomoravský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.