úterý 29. září 2020 Michal

Mezi Šakvicemi a Vranovicemi začne v pondělí dvoutýdenní výluka

Další dva týdny výluk čekají od pondělí cestující, kteří jezdí osobními vlaky mezi Vranovicemi a Šakvicemi na trati z Brna do Břeclavi. Rychlíky už sice v Šakvicích zastaví, ale kvůli tomu, že mezi stanicemi se bude jezdit jen po jedné koleji, pojede místo osmi osobních vlaků autobus. Ostatní vlaky se mohou kvůli omezení zpožďovat až o deset minut, vyplývá z informací, které zveřejnily České dráhy na webu, kde je také k dispozici výlukový jízdní řád.

Výluka začne v pondělí a skončí 28. února. Týká se zejména vlaků v ranní špičce, kdy je doprava na trati nejhustší. Cestující si také musejí dát pozor v Popicích, protože autobusy zde nezastaví u vlakové zastávky, ale na autobusové zastávce v obci.

Týdenní výluka je naplánována na přeshraniční trati ze Znojma do rakouského Retzu. Začne v pondělí a skončí v neděli, ale vlaky nepojedou vždy jen mezi 08:15 a 13:30. Jelikož silnice je výrazně klikatější než železniční trať, budou autobusy odjíždět ze Znojma o 27 minut dříve, než by odjížděl vlak, a přijíždět budou dokonce o 36 minut později. Autobusy pojedou v Rakousku z Retzu dále přes Hollabrunn do Stockerau.

Správa železnic také avizovala, že 17. února začne znovu výluka mezi Šakvicemi a Hustopečemi. České dráhy ani organizátor krajské dopravy Kordis JMK o ní ale neinformují.

Autoři | Foto ČD

Štítky ČR, železnice, výluka, Jihomoravský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.