čtvrtek 6. srpna 2020 Oldřiška

Brněnské letiště zavedlo opatření kvůli koronaviru

Na koronavirus a prevenci nově upozorňují na brněnském letišti letáky. S ohledem na rozsah pravidelných letů je nebezpečí výrazně nižší než na velkých letištích.

Na brněnském letišti upozorňují na situaci vyvěšené letáky

Podle pokynů Ministerstva zdravotnictví ČR začalo letiště s informační kampaní pro cestující, letáky jsou vyvěšené na všech viditelných místech. Letiště Brno chce být stále v kontaktu s krajskou hygienickou stanicí a pokud doporučí další opatření, ihned je zavede.

"Určitě zde není důvod k panice. S ohledem na rozsah našich pravidelných letů je nebezpečí výrazně nižší než na velkých letištích. Pokud i přesto přiletí cestující, který v blízké době navštívil některou ze zemí, kde se zdroj nákazy potvrdil a nebude se cítit zdravotně nejlépe, může se ihned po příletu obrátit na personál letiště, který je odborně proškolen k dalšímu postupu," uvedl mluvčí letišě Jakub Splavec.

Z Brna momentálně létají tři pravidelné linky, a to do Londýna, Milána a Berlína. Nejbližší je přílet z Londýna dnes v 17:30.

Premiér Babiš plánuje dočasný celorepublikový zákaz letů do Číny

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že ode dneška zavádí informační kampaň a cílený screening cestujících na všech českých letištích. V důsledku nákazy novým typem koronaviru zemřelo v Číně do čtvrtka 213 lidí a 9692 se nakazilo.

V Evropě byla nákaza koronavirem potvrzena ve Francii, Německu, Finsku, Itálii a Velké Británii. V Česku bylo dosud kvůli možné nákaze testováno 33 vzorků. Ani v jednom případě se nákaza neprokázala. Globální stav zdravotní nouze kvůli epidemii nového koronaviru vyhlásila Světová zdravotnická organizace (WHO) ve čtvrtek. Premiér Andrej Babiš uvedl, že v pondělí navrhne vládě dočasný zakáz letů do Číny.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo10 čtenářů

Autoři | Foto Brno Airport

Štítky koronavirus, Brno, letiště

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.