středa 19. února 2020 Patrik

Doprava

Aktivisté zahájí kampaň za druhé referendum o nádraží v Brně

Aktivisté příští týden zahájí kampaň za druhé referendum o poloze hlavního nádraží v Brně. Vypsání nového hlasování nejprve v úterý navrhne zastupitelstvu klub Strany zelených.

Nové SMS jízdenky: 20 minut za 20 korun

čtvrtek, 16. ledna 2014, 08:57Doprava

Nové SMS jízdenky: 20 minut za 20 korun

Od začátku února budou v rámci nákupu jízdenek přes internetové služby SMS nebo Sejfu cestující využívat rozšířené nabídky. Rada města totiž ve středu schválila změnu přílohy č. 9 Tarifu IDS JMK.

Bomba to nebyla, hlavní nádraží uzavřel kufr s jídlem a oblečením

Stovky zákazníků Českých drah včera večer překvapil odklon vlaků z hlavního nádraží na náhradní trasu. Po dvacáté hodině dostala policie hlášení o podezřelém zavazadle opuštném v prostoru budovy hlavního nádraží v Brně. Z bezpečnostních důvodů...

Revizorka dopravního podniku: Už na mě i plivali

Práce kontrolora jízdenek v městské hromadné dopravě pravděpodobně nebude tajným snem malých dětí. To, že je to ale zaměstnání zajímavé a mírně řečeno specifické, je bez debat. Protože nás zajímá, jak vypadá práce člověka, kterého někteří z nás...

Místo žlutých autobusů budou jezdit žluté vlaky

Majitel společnosti Student Agency Radim Jančura by chtěl v budoucnu převést většinu páteřních autobusových linek na koleje. Zatímco v současnosti je autobusová doprava nejdůležitější součástí holdingu, postupem času by se jí měla stát železniční...

Z kolejí rovnou na záchytku

pátek, 3. ledna 2014, 09:49Doprava

Z kolejí rovnou na záchytku

Policisté na Blanensku včera přijali volání železničářů, kteří je upozornili na muže, který se vrávoravě pohybuje po kolejí a zřejmě mu hrozí srážka s vlakem.

Na Blanensku vlak usmrtil muže, včera v ČR na kolejích čtyři oběti

Osobní vlak dnes vpodvečer srazil a usmrtil šestašedesátiletého muže poblíž zastávky Šebetov na Blanensku. Včera to řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Vlaky dnes v Česku usmrtily čtyři lidi a jednoho těžce zranily.

Na Štědrý den i Silvestra pojede více autobusů

Kratších časových intervalů mezi nočními spoji se Brňané dočkají čtyřiadvacátého i jednatřicátého prosince. Dopravní podnik tak reaguje na poptávku od cestujících, kteří se chtějí i o svátcích rychle dostat domů.

Brnem projížděla Betlémská tramvaj

sobota, 21. prosince 2013, 17:00Doprava

Brnem projížděla Betlémská tramvaj

Historická tramvaj přezdívaná Plecháč v sobotu opět vyrazila do brněnských ulic. Vůz vyrobený v roce 1954 rozvážel Brňanům jeden ze symbolů Vánoc, Betlémské světlo. Zájemci ho mohli získat od skautů od desíti hodin dopoledne do půl šesté odpoledne.

V Pisáreckých tunelech v Brně nefunguje požární větrání

Pisárecké tunely v Brně jsou v provozu už téměř půl roku s mimořádnými bezpečnostními opatřeními. Nefunguje požární větrání, stejně tak je nefunkční měření koncentrace zplodin a viditelnosti.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.