pátek 29. května 2020 Maxim

Zprávy

Stavební veletrhy navštívilo méně lidí než loni

Stavební veletrhy a veletrh nábytku Mobitex letos na brněnském navštívilo 51 323 lidí. Je to o zhruba deset tisíc lidí méně než v loňském roce. Také výstavní plocha akce byla letos menší než v minulosti. Klesla zhruba o čtvrtinu. Pětidenní akce...

Masarykova univerzita získala peníze na opravy dvou fakult

Ministerstvo školství uvolnilo 408 milionů korun na druhou etapu rekonstrukce areálu filozofické fakulty. Dotace 62 milionů korun ze stejného zdroje poslouží na opravu knihovny v podzemních podlažích právnické fakulty.

Architekti představili návrh dočasného využití jižního centra

Trojice mladých architektů Ondřej Chybík, Michal Krištof a Vojtěch Kouřil přišla s návrhem, jak využít oblast brněnského takzvaného jižního centra do doby, než město rozhodne o plánované regeneraci tohoto brownfieldu v souvislosti s přesunem...

Socha rudoarmějce skončila po rekonstrukci ve skladu

Po půl roce se v úterý vrátila do Brna zrestaurovaná socha rudoarmějce. Dělníci ji z podstavce památníku na Moravském náměstí demontovali 11. října minulého roku kvůli rekonstrukci části parku na náměstí. A oprav se dočkala i socha.

Jižní křídlo hradu Špilberku je opravené

Dvouletá rekonstrukce jižního křídla hradu Špilberku v Brně za více než 155 milionů korun je hotová. Práce se týkaly zejména dosud neopravené a veřejnosti nepřístupné části hradu. Zahrnovaly také venkovní úpravy, takže nyní je možné hrad obejít...

Univerzita dala výpověď profesoru, psal výhružné e-maily

Masarykova univerzita v Brně dala výpověď profesoru filozofie Břetislavu Horynovi. Podle pravomocného verdiktu posílal svému kolegovi výhružné a vulgární e-maily. Dostal za to pokutu 50 tisíc korun.

Stavbou roku 2012 je novostavba Divadla na Orlí

Stavbou roku 2012 Jihomoravského kraje je novostavba brněnského Divadla na Orlí pro Janáčkovu akademii múzických umění, porotu zaujal například i projekt zpřístupnění brněnské kostnice.

Jižní centrum chce uzavřít novou smlouvu s Wannieck gallery

Brněnská městská společnost Jižní centrum chce obnovit spolupráci s galerií Wannieck gallery a uzavřít s jejími představiteli novou nájemní smlouvu na dobu neurčitou. Schválili to dnes na svém zasedání její představitelé.

STAREZ-SPORT přebírá střediska zrušených Lázní města Brna

Po schválení zastupiteli města bude od 1. května střediska Lázně Rašínova, bazén Ponávka a letní koupaliště Zábrdovice nově provozovat městská akciová společnost STAREZ-SPORT. Pro návštěvníky těchto zařízení se mnoho nezmění. Dojde ale například...

Lékaři vyzkoušeli možnost operace chlopní na praseti

Lékaři v Brně si na praseti vyzkoušeli možnost implantace biologických srdečních chlopní se zastaveným srdcem a v mimotělním oběhu. Operace se povedla, prase už 11. den žije a daří se mu dobře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.