středa 19. ledna 2022 Doubravka

Při požáru rodinného domu na Vyškovsku zemřela žena

Jihomoravští hasiči zasahovali včera večer u požáru rodinného domu na Vyškovsku. Po uhašení plamenů dvěma vodními proudy se ukázalo, že se v domě nacházela starší obyvatelka, kterou hasiči nalezli bez známek života.

Oznámení o plamenech šlehajících z domu ve Starých Hvězdlicích na Vyškovsku dostali jihomoravští hasiči včera před desátou hodinou večerní. Hasiči požár hasili dvěma vodními proudy, zatímco průzkumná skupina v dýchací technice začala pátrat po případných osobách přítomných v hořící budově. „Skupina nalezla starší obyvatelku, kterou vynesla ven. Ženu se však již nepodařilo zachránit a na místě zemřela,“ uvedl mluvčí jihomoravksých požárníků Jaroslav Mikoška.

Hasiči z domu vynesli propan-butanové tlakové lahve a k dohašování mezistropních prostor nasadili hasicí hřeby. Požár se podařilo zkrotit dnes před jednou hodinou ranní. „Dnes dopoledne se na místo opět vrátil náš vyšetřovatel, který pátrá po příčině vzniku požáru. Škoda zřejmě nepřesáhne jeden milion korun,“ dodal Mikoška.

Ohodnoť článek

Foto HZS JMK

Štítky požár, hasiči, úmrtí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.