úterý 18. února 2020 Gizela

Zloděj ukradl ze zahrady vířivku

Nechávat věci volně ležet v objektu chaty, kam se jezdí jen jednou za čas, se rozhodně nevyplácí. Přesvědčili se o tom majitelé chaty v Pístovicích na Vyškovsku, kterým zatím neznámý zloděj ukradl zahradní vířivku.

Nemusel se přitom ani složitě vloupávat do objektu. Na pozemku před chatou si všiml nafukovací vířivky a ta ho zaujala natolik, že si ji odnesl. Majitelům tak vznikla škoda za asi patnáct tisíc korun. Po pachateli nyní pátrají vyškovští policisté.

„Zároveň apelujeme na majitele chat, aby si zabezpečili svůj majetek a nenechávali cenné věci volně přístupné," uvedla policejní mluvčí Alice Musilová.

Pokud na chatu majitelé nejezdí často nebo ji celoročně neobývájí, je dobré přes zimu odvézt cennosti a elektroniku, ale i například sekačky, křovinořezy apod.

„Tyto věci jsou totiž vyhledávaným artiklem u zlodějů. Vyplatí se také pěstovat dobré sousedské vztahy. Pokud zjistíte, že jste měli (nebo možná právě máte) nevítaného hosta, kontaktujte policii a do objektu nevstupujte," uzavřela Musilová.

Foto repro youtube

Štítky vířivka, zloděj, pístovice, vyškovsko, krádež

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.