neděle 28. listopadu 2021 René

V Hodoníně roste dočasná lávka přes frekventovanou silnici

V Hodoníně už začíná vznikat nová lávka pro pěší a cyklisty, která povede přes frekventovanou silnici I/55. Stavaři o víkendu odstartovali osazování připravených pilotů dřevěnou konstrukcí. Dočasné přemostění napomůže ke zvýšení bezpečnosti chodců i lidí na kole.

Nová lávka nedaleko hodonínské zoologické zahrady roste v lokalitě, kde se v minulosti stalo hned několik vážných nehod s tragickými následky. V místě je problematické zejména křížení s účelovou komunikací u zoo, která je zároveň vstupní branou do lesa a na stezku spojující Hodonín s okolními obcemi.

Cesta vedoucí přes silnici I/55 bude 251 metrů dlouhá a 3,8 metru široká. Samotné přemostění bude měřit 55,5 metru. „Hodně diskutovaným tématem byl požadavek Ředitelství silnic a dálnic, aby lávka byla kvůli plánovanému vybudování dálnice D55 pouze stavbou dočasnou. Na tento požadavek reagovalo město již při zadání projektové dokumentace," řekl mluvčí města Hodonín Josef Horníček. Jakmile se silnice první třídy změní v dálnici, bude proto lávka přemosťovat Starou Moravu.

Myšlenka na vznik přemostění vzešla z ankety Veřejného fóra v roce 2017, kdy lidé projekt ve veřejném hlasování o prioritách města zařadili na 1. místo. Nová stavba, jež by měla zvýšit bezpečnost dopravy, vyjde celkem na 26,7 milionu korun. Tvořit ji budou kromě dřevěné konstrukce také dva nosníky a navazující komunikace. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Město Hodonín

Štítky hodonín, lávka, přemostění, stavba, doprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.