úterý 13. dubna 2021 Aleš

U Hodonína utonul muž, tělo našli potápěči až po pěti hodinách

V rybníku v Lužicích u Hodonína se utopil muž středního věku, policejní potápěči ho našli asi po pěti hodinách

Neštěstí se stalo v sobotu v rybníku Lužák, zmizení muže pod hladinou měla policie nahlášeno kolem 17:20. Tělo policejní potápěči našli kolem 22:00. „Předběžně jsme vyloučili cizí zavinění, okolnosti případu nadále vyšetřujeme," uvedl Šváb.

Mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková uvedla, že na místo záchranáři ani nevyjížděli.

Letos záchranáři vyjížděli k méně případům tonutí

Jihomoravští záchranáři od začátku května vyjížděli k desítce případů tonutí, je to o polovinu méně než loni. Některé z případů skončily tragicky. O nižší počet výjezdů k tonutí se zřejmě postaralo chladnější počasí, záchranáři tak spíše vyjížděli k nehodám cyklistů. Ve dvou třetinách případů tonutí šlo o děti. Ve většině případů byl tonoucí buď při vědomí, nebo se ho podařilo oživit. Některé ale skončily tragicky. Například na přelomu června a července se na brněnské přehradě utopila seniorka.

Lidé by ve vlastním zájmu měli dodržovat zásady bezpečného koupání. K tragickým koncům nebo velmi vážným úrazům vede často přeceňování sil či neznalost terénu. Nedoporučuje se ani kombinace alkoholu či jiných návykových látek s návštěvou vodních atrakcí. Koupající se děti by jejich rodiče měli mít vždy pod dohledem, týká se to i soukromých bazénů.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto ilustrační foto, PČR

Štítky rybník, utonulý, muž, potápěči, lužice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.