Vodní nádrž Palava na Blanensku má vodu nevhodnou ke koupání. Vyplývá to z výsledků měření jihomoravské hygienické stanice, která sleduje přírodní koupaliště. Na Brněnské přehradě na koupalištích Kozí horka a Rakovec už několik týdnů přetrvává zákaz koupání kvůli nebezpečné vodě. Koupat se dá v Rokli, na Osadě a Sokolském koupališti, kde má voda pouze horší jakost. Stejné je to s jakostí i na Nových Mlýnech na Břeclavsku, v Letovicích na Blanensku nebo v Lulči na Vyškovsku.
Stejné je to s jakostí i na Nových Mlýnech na Břeclavsku, v Letovicích na Blanensku nebo v Lulči na Vyškovsku. Na Palavě se voda začala horšit na přelomu července a srpna. Postupně měla mírně zhoršené vlastnosti, potom horší jakost, nyní už není vhodná ke koupání.
Na Brněnské přehradě byla na všech pěti koupalištích voda nebezpečná už v červenci kvůli sinicím, které se přemnožily vlivem vedra a sucha. Postupem času se kvalita vody mírně zlepšila v Rokli, Osadě a na Sokolském koupališti, takže se tam lidé mohou rekreovat. Na Kozí horce a v Rakovci mají ale nadále zakázaný vstup.
Horší jakost vody má hned několik koupališť. Jsou to Letovice, Nové Mlýny, Luleč, ale také rybník Suchý na Blanensku. Lidé se v nich ale mohou koupat.
Voda zcela vhodná ke koupání bez zhoršené jakosti je v přírodním koupacím biotopu v Brně-jihu, v Kovalovicích na Brněnsku, na Lučině nebo v Bohuslavicích na Hodonínsku nebo Banticích, Vémyslicích a Vranovské přehradě na Znojemsku. Výrovická vodní nádrž má mírně zhoršené vlastnosti.
Hygienici sledují asi desítku nejnavštěvovanějších přírodních koupališť v kraji, informace o další desítce přijímají od provozovatelů koupališť. Informace pak nechávají návštěvníkům na informačních tabulích.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.