pondělí 18. listopadu 2019 Romana

Z kraje

O víkendu se změnilo značení při průjezdu Plotní

Po dvou týdnech od zahájení prací na projektu Tramvaj Plotní se v noci na sobotu 24. 3. pozměnilo dopravní značení. Při příjezdu na Plotní z jihu z ulice Svatopetrská je nyní provoz obousměrně veden po jízdním pásu ve směru do města.

Brněnský hasič v civilu projížděl okolo nehody. Resuscitací přivedl řidiče zpět k životu

Jel okolo a zachránil život. Brněnský profesionální hasič nadstrážmistr Martin Raus, který slouží na stanici v Líšni, jel ve svém volnu okolo nehody. Neváhal a pomohl s oživováním jednoho z řidičů, kterému přestalo bít srdce.

Manželé pozvali kamaráda na návštěvu, ten je v průběhu večera okradl a odjel utrácet do Brna

Rodinu si člověk nevybírá, přátele ano. Že by měl člověk vybírat pečlivě, se přesvědčil manželský pár z Tišnova. Svého kamaráda pohostili ve svém bytě, ten se jim odvděčil vykradením peněženky.

Policisté obvinili střelce z náměstí Svornosti z pokusu o vraždu

Střelec z náměstí Svornosti, který dvakrát vypálil na kolegu, bude čelit obvinění z pokusu o vraždu. Jeho oběť leží stále v nemocnici v kritickém stavu.

Radní přemýšlí o vybudování kryté lyžařské sjezdovky v Brně

Pro mnohé Brňany těžko uvěřitelnou myšlenku oživili tento týden brněnští radní. Na svém zasedání totiž řešili návrh vybudování lyžařské sjezdovky v Brně. Nápad soukromé společnosti o vybudování ski areálu u Prýglu nedoporučují kvůli dlouhodobému...

Údržbová šalina v Brně přejela mladíka, který ležel na trati

Šalina určená k údržbě trati v pondělí nad ránem najela na mladíka ležícího na kolejích. Muže museli vyprostit hasiči, skončil s těžkým zraněním v nemocnici. O případu jako první informoval Brněnský deník Rovnost.

VIDEO: Zloděj se vloupal do bytu v brněnském centru, vyšel až pod výhrůžkou zbraně

Nemilého překvapení v podobě vypáčených dveří si všimli nájemníci bytu v městské části Brno-střed. Ke klidu jim nepřidal ani fakt, že slyšeli z chodby hlasité rány, jako by někdo do dveří tloukl a kopal. Okamžitě tak zavolali strážníky.

V areálu firmy unikala kyselina chlorovodíková

Tři jednotky hasičů zaměstnal únik nebezpečné látky v prostorách jedné firmy v Žďárné na Blanensku. Z půdy se totiž dostalo do ovzduší menší množství extrémně nebezpečné kyseliny chlorovodíkové.

Stánky mezi Tescem a podchodem u nádraží mají do konce roku zmizet. Město chce prostor oživit

Všechny stánky mezi obchodním domem Tesco a podchodem pod hlavním nádražím by měly do konce roku zmizet. Usiluje o to radnice Brna-středu. Radní chtějí spolu s majitelem obchodního domu celý prostor esteticky zkultivovat. Odstranění neujde ani...

Na slavkovském zámku vznikne výstava mučících nástrojů

Ve Slavkově u Brna u vznikne do léta nová expozice zaměřená na útrpné právo. V zámeckém podzemí lidé uvidí různé mučicí nástroje. Expozice bude otevřená od 1. července.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.