neděle 15. prosince 2019 Radana

Vyhledávání

Nalezené články: "druhá světová válka"

Muž vytáhl pomocí magnetu ze Svitavy osm protileteckých střel z druhé světové války

Šestatřicetiletý muž z řeky Svitavy vytáhl pomocí silného magnetu osm protileteckých tříštivých střel z druhé světové války. Munici zajistil přivolaný pyrotechnik a následně ji převezl k odborné likvidaci.

FOTO: Brno si připomnělo oběti druhé světové války

Pietním aktem si Brno připomnělo konec druhé světové války, a především veškeré oběti této hrůzostrašné události. Akt se konal za účasti zástupců města na státní svátek ve středu 8. května v Kounicových kolejích. Od konce války letos uběhlo 74 let.

Brno si dnes připomíná 74 let od osvobození Rudou armádou

Dne 26. dubna 1945 bylo město Brno osvobozeno Rudou armádou od nacistické okupace. Pojďme si připomenout tento historický den.

Před 100 lety vzniklo Velké Brno. Město se sedmkrát zvětšilo

Druhé největší město ČR Brno má nyní na 380.000 obyvatel, před 100 lety ve městě na soutoku řek Svratky a Svitavy ale žilo jen asi 130.000 lidí. Po připojení 21 předměstských obcí a dvou měst 16. dubna 1919 vzniklo tzv. Velké Brno, kdy se rozloha...

Město vydalo knihu, která mapuje historii brněnského gestapa

Historickou knihu zaměřující se na činnost nacistické tajné státní policie Gestapo v Brně vydalo před Vánoci město Brno. Kniha nese název Brněnské Gestapo 1939–1945 a poválečné soudní procesy s jeho příslušníky. Čtenáři se mohou těšit na 424 stran...

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "druhá světová válka"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "druhá světová válka"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.