pondělí 10. května 2021 Blažena

Vyhledávání

Nalezené články: "biotop"

Divocí poníci v Podyjí začali spásat i Havranický les

V Havraníkách u Znojma začali exmoorští poníci spásat po téměř třech letech i lesní část pastviny v Podyjí. Dosud byla bezmála desetihektarová plocha smíšeného lesa oddělená ohradníkem.

Jižní Morava bojuje proti suchu, vznikne osm set nových vodních ploch

Sucho je dlouhodobě jedním z největších problémů, kterými jihomoravský region trpí. Pomoci proti němu má osm set nových malých vodních ploch, jež zadrží jinak odtékající vodu.

Nový domov pro rostliny a živočichy, ve Vyškově vznikne mokřadní biotop

Ve Vyškově u Lulečského potoka vznikne zhruba hektarový mokřad. Pomůže zadržovat vodu v půdě a stane se domovem pro nejrůznější živočichy a rostliny. Město na záměr získalo téměř tří milionovou dotaci.

Umělci chtějí pomoct obnovit otrávenou Bečvu, pořádají aukci svých děl

Na konci září unikly do vody v Bečvě nebezpečné kyanidy, které zabily 40 tun ryb a poškodily celý biotop. Více než sto umělců proto věnovalo svá díla do aukce, jež by měla pomoct život v Bečvě zase obnovit. Aukce se uskuteční 20. února a součástí...

Zahubíte ohrožené ptáky, spílají ornitologové Brnu za územní plán

Návrat do devadesátek, konec unikátního ptačího ráje a zkáza pro bezmála sto druhů ohrožených ptáků. Taková slova zaznívají od jihomoravských ornitologů, kteří bijí na poplach kvůli novému územnímu plánu Brna, v němž se počítá s rozšířením známé...

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "biotop"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "biotop"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.