úterý 2. června 2020 Jarmil

Vyhledávání

Nalezené články: "CEITEC"

Masarykova univerzita se rozšíří o farmaceutickou fakultu. Převezme ji od brněnské Veterinární univerzity

Masarykova univerzita (MU) se od 1. července rozšíří o desátou fakultu, převezme totiž farmacie od Veterinární a farmaceutické univerzity Brno (VFU). Přesun pocítí studenti i zaměstnanci minimálně, na nové fakultě budou pokračovat bez přerušení. K...

Lidé mohou přes internet nahlédnout na zajímavá místa v Brně

Lidé mohou dnes a v neděli nahlédnout na zajímavá místa v Brně, ovšem jen prostřednictvím internetu. O víkendu se měl konat další ročník festivalu Open House Brno. Kvůli opatřením proti šíření koronaviru jej pořadatelé odložili a nahradili alespoň...

V Brně se nově vyrobí dva tisíce ochranných štítů denně, hlásit se o ně mohou všichni zdravotníci

Díky spolupráci brněnského FabLab, CEITEC, VUT a magistrátu si nyní zdravotníci mohou zdarma objednávat tištěné ochranné štíty. Díky nahrazení 3D tiskáren vstřikovacím lisem se výroba výrazně zrychlí, za den vyrobí až dva tisíce ochranných štítů.

Brno bude plošně testovat bezdomovce a pracovníky sociálních služeb

Zaměstnanci domovů pro seniory, terénní pracovníci v sociálních službách a lidé bez domova. přesně tyto ohrožené skupiny začnou v Brně plošně testovat díky spolupráci Masarykovy univerzity, města Brna a organizace Podané ruce.

Vědci z Brna vyvíjí revoluční techniku k odhalení rakoviny kůže, nemoc ročně zabije 450 lidí v Česku

Speciální techniku, která by mohla včas odhalit rakovinu kůže, vyvíjí tým vědců v Brně. Už brzy by mohl speciální přístroj pomoci při léčbě pacientů, ročně je rakovina kůže nově zjištěna u 1500 lidí, 450 z nich léčbu nezvládne.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "CEITEC"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "CEITEC"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.