pátek 2. prosince 2022 Blanka

VOLBY 2022: V Brně sečetli všechny hlasy. Z triumfu se raduje ODS

Volby v Brně vyhrála koalice ODS a TOP 09. Pod názvem SPOLEČNĚ si získali 25,03 procenta voličů. Lídryně a současná primátorka Markéta Vaňková (ODS) nyní povede jednání o budoucí podobě koalice. Podle nepotvrzených informací může dojít k dohodě mezi ODS a ANO.

Rozhodnuto o výsledcích komunálních voleb v moravské metropoli bylo v neděli dvacet minut po půlnoci. Vaňková již s předstihem v době, kdy byla výhra SPOLEČNĚ víceméně jasná, ve volebním štábu poděkovala voličům a prohlásila, že výhra koalice je vítězstvím všech. Se zástupci dalších úspěšných stran se primátorka sejde v nejbližší době, kdy by mělo dojít k jednání.

Bitvu o Brno vyhrála Vaňková. Dostala plno smsek a povede jednání se všemi, hlásí

Bitvu o moravskou metropoli ovládla Markéta Vaňková (ODS), která jako lídryně dovedla k vítězství koalice občanských demokratů a TOP 09. Současná primátorka města dorazila do volebního štábu za velkého aplausu. Sdělila, že chystá vést jednání se...

Lídr Pirátů Marek Lahoda Drbně řekl, že případnou spolupráci nevylučuje, nicméně upřednostňuje současné složení koalice. Zájem projevila jednička Lidovců a Starostů Petr Hladík (KDU-ČSL), který Vaňkové již pogratuloval k výhře. Neoficiální informace ale mluví o spojení SPOLEČNĚ s ANO. „Chceme se sejít se všemi stranami. Pro nás je důležité podílet se na vládnutí v Brně,“ okomentovala situaci za hnutí Alena Schillerová (ANO), která byla v moravské metropoli třicátou tváří na kandidátní listině.

V Brně přišlo k volbám do Zastupitelstva města Brna 41,9 procenta lidí. Do zastupitelstva se dostalo sedm stran, jež překročily pětiprocentní hranici. Po čtyřech letech slaví návrat Zelení, kteří společně s Žít Brno a Idealisty získali 5,97 procenta. Naopak s nechutí sledovali volební výsledky hnutí Fakt Brno či Svobodní+Brno+, kteří se přes potřebnou hranici nepřehoupli.

Ohodnoť článek

Foto Michal Šťastný

Štítky komunální volby, ods, top 09, vaňková

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.