Počasí dnes0 °C, zítra2 °C
Sobota 9. prosince 2023  |  Svátek má Vratislav
Bez reklam

Karel Abrahám závod v Indianopolis nepojede

Podle očekávání tým Karla Abraháma vyhodnotil zdravotní stav českého pilota MotoGP jako nevhodný k účasti v dnešním závodu na okruhu Indianopolis v USA. Vzhledem k přetrvávajícím bolestem v rameni a chodidle se bude český jezdec soustředit na Grand Prix České republiky, která se v Brně jede příští víkend

„Zkusili jsme to a za těchto okolností to jednoznačně nemá smysl, hlavně s ohledem na Brno, které je z našeho pohledu mnohem důležitější. Mám vlastně jen čtyři dny, abych se dal do pořádku," hodnotil situaci Karel Abrahám. 

„Karel ráno zkusil nastoupit do warm up bez umrtvující injekce a v podstatě nebyl kvůli bolesti schopný ujet naplno víc jak tři kola za sebou. A i v těchto kolech jsme byli o půl vteřiny pomalejší než předposlední jezdec. Za těchto podmínek nemá smysl do závodu jít. Uděláme teď všechno proto, aby se Karel dostal do kondice před Brnem,“ řekl Marco Grana, šéfmechanik týmu Cardion AB Motoracing.

Další jihomoravský jezdec, kyjovský Jakub Kornfeil, odstartoval do dnešního závodu třídy Moto3 ze 16. místa na startovním roštu a podařilo se mu dojet na solidním 10. místě. Nizozemský tým RW Racing, za který Jakub Kornfeil v MS motocyklů jezdí se již delší dobu potýká s problémy s nastavením podvozku a oproti očekávání tak náš jezdec sbírá body pouze po troškách. Jakubu Kornfeilovi patří v letošní tabulce jezdců zatím 13. místo, Karel Abrahám je v kategorii MotoGP 22.

 

Štítky MotoGP, Karel Abraham, USA, Indianopolis, Indianapolis, Brno, Grand Prix, Česko, Jakub Kornfeil

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Karel Abrahám závod v Indianopolis nepojede  |  Ostatní sporty  |  Sport  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.