Počasí dnes17 °C, zítra20 °C

Basket: IMOS doma přejel Slavii, MMCITÉ na úvod prohrálo

Ženská basketbalová liga v sobotu pokračovala svým sedmým kolem. IMOS Brno na domácí hale na Rosničce zvítězil nad pražskou Slávií 75:65.

Domácí hráčky do zápasu vlétly jako uragán a první čtvrtinu ovládly poměrem 28:10. Ještě do poločasu se však Slávistky stihly oklepat a hra byla mnohem vyrovnanější poté, co snížily na 41:32. Během třetí části zvládly Pražanky snížit na rozdíl pouhých sedmi bodů, avšak zkušenější IMOS se o výhru připravit nenechal a zápas dovedl do vítězného konce.

Loňské vicemistryně ČR letos neodstartovaly do sezony úplně podle svých představ. Během uplynulých sedmi kol již třikrát prohrály, s čímž jsme se u nich v předchozích letech příliš často nesetkávali. Dnešní výhra proto byla velmi důležitá pro jejich psychiku a uvidíme, zda Brňanky v následujících kolech nechají zapomenout na vlažný vstup do soutěže. V tom příštím jedou ve středu 16.10. do Strakonic.

BK IMOS Brno - BLK Slavia Praha 75:65 (28:10, 41:32, 56:49)

Nejvíce bodů: Phlillips (Slavia) 21, Hanušová (Brno) 17, Pecková (Brno) 15, Lowenthal (Slavia) 15
Rozhodčí: Holubek, Janovský

Sestava BK IMOS Brno: Hanušová, Vlková, Mainclová, Key, Hamilton Carter, Křivánková, Kašpárková, Jalčová, Jurčenková, Zrůstová, Pecková

SŠMH se výhry opět nedočkalo

V souboji dvou týmů ze dna Ženské basketbalové ligy se radovaly domácí hráčky z Nymburka. Brňanky sice první čtvrtinu těsně vyhrály, ale to bylo z jejich strany vše. DSK od druhé čtvrtiny v zápase dominovalo, a i přes závěrečný nápor Brňanek si pohlídalo svůj náskok. Jeho hráčky tak v poklidu zvítězily a odlepily se ze dna ligové tabulky.

SŠMH neprožívá vydařený vstup do soutěže. Ze sedmi ligových kol zatím ani jednou nedokázalo vyhrát a v tabulce zůstává na posledním místě. Z toho se bude chtít dostat už v příštím zápase, kdy hostí Karlovy Vary, tedy soupeře, který taktéž okupuje spodní patra tabulky. Zápas se odehraje ve středu 16.10. od 18 hodin. Dějištěm utkání bude jako již tradičně Sportovní hala Rosnička.

DSK Basketbal - BK SŠMH Brno  83:67 (20:21, 42:35, 59:45)

Nejvíce bodů: Bortelová (DSK) 16, Rybová (DSK) 16, Ivančevič (Brno) 14
Rozhodčí: Galajda, Hanuš

Sestava BK SŠMH Brno: Havlíková, Beránková, Pavlasová, Vacková, Hošková, Burzová, Selucká, Filípková, Pustějovská, Ivančevič

Tabulka Ženské basketbalové ligy

Muži na úvod Mattoni NBL prohráli

Po dvouleté odmlce se v nejvyšší české basketbalové soutěži mužů představil tým z Brna. MMCITÉ Brno, jak zní celý název brněnského týmu se chce v letošní sezoně hlavně vyhnout sestupu a zapracovat do týmu mladé, perspektivní hráče, kterých má v kádru hned několik. K prvnímu utkání Mattoni Národní basketbalové ligy Brno cestovalo do Svitav, kde se střetlo s domácími QANTO Tury.

Od začátku zápas nabídl vyrovnaný duel. Nováček z Brna byl v první čtvrtině lepším týmem a vyhrál jí 19:15. Svitavy se však nezalekly bodového manka a ještě do poločasu skóre otočily. Po přestávce oba týmy zlepšily střelbu a k vidění byl velmi pěkný basketbal. Před závěrečnou částí to bylo jen o 5 bodů při skóre 51:46 pro domácí. V poslední čtvrtině se však ukázala zkušenost Svitav, když si Tuři náskok pohlídali a Brno na dostřel nepustili. První zápas v NBL tak Brněnští výsledkově nezvládli, herně se však nemají za co stydět.

QANTO Tuři Svitavy - MMCITÉ Brno 70:62 (15:19, 33:29, 51:46)

Nejvíce bodů: Kornowski (Svitavy), Kyles (Svitavy), Jelinek (Svitavy), Zachrla (Brno)

Sestava MMCITÉ Brno: Lenhart, Hrabovský, Šmíd, Šiška, Semerád, Zachrla, Nehoda, Pavličík, Bašta, Satarič, Marič, Honomichl

Tabulka Mattoni NBL

Štítky basketbal, IMOS, Brno, ženy, JBC MMCITÉ Brno, Svitava, IMOS Brno, a.s., Kooperativa Národní basketbalová liga, soutěž, BK SŠMH Brno, Česko, BK IMOS Brno