Počasí dnes22 °C, zítra22 °C
Pátek 20. září 2024  |  Svátek má Oleg

Hokejisté Komety slaví vítězství. Porazili Hradec Králové 2:1 a vezou domů tři body

Hokejisté Brna vyhráli ve 2. kole extraligy na ledě Hradce Králové 2:1 a připsali premiérový bodový zisk v sezoně. Východočeši naopak podruhé prohráli. Brankově chudý duel rozhodl ve 30. minutě slovenský útočník Lukáš Cingel, který v minulosti v Hradci Králové úspěšně působil. Výborný výkon podal gólman Michal Postava.

V úvodní desetiminutovce se skóre utkání měnilo hned dvakrát. Kometa bezprostředně po ubráněném oslabení vyrazila do protiútoku a i když Flek napoprvé Ďalogovu přihrávku netrefil, odražený kotouč snadno dopravil do prázdné branky. Přesně za dvě minuty však další z další přesilové hry vyrovnal svým prvním extraligovým gólem americký útočník Dmowski.

Mountfield tímto okamžikem zcela přiklonil obraz hry na svou stranu a mohl přidat další branky. Postava během krátké chvíle zastavil velké možnosti Dmowského, Estephana či Tamášiho. A když před ním stáli čtyři soupeři, domácí kapitán Pavelka přestřelil.

V podobném duchu pokračovala hra i po přestávce. McCormack napálil břevno brněnské branky a Pavlík neproměnil nájezd, při němž byl navíc faulován. K trestnému střílení se postavil opět Dmowski, jehož zakončení mezi nohy Postava přečetl.

Trest na sebe nechal čekat jen minutu, než hradecká obrana nechala za zády volného Cingela, jen snadno dorazil Bartejsovu střelu. To naopak povzbudilo Kometu, jež zasypala domácí branku salvou střel, ale další nepozornosti soupeře se nedočkala.

Východočeši ve třetí třetině zvýšili úsilí, na dlouho jedinou gólovou možnost si však vytvořil McCormack, jehož vychytal Postava betonem. Volný metr rozhodčích pak dal průchod emocím, které vyvrcholily faulem Dmowského na Marcinka. Rozhodčí po konzultaci u videa poslali letní hradeckou posilu do kabin s vyšším trestem.

Brno v pětiminutové přesilovce vedení nenavýšilo, naopak mělo štěstí, že Pavlík v přečíslení minul odkrytou branku. Naděje domácích ale pohasly dalším faulem při hře bez gólmana.

Hradec Králové - Brno 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Dmowski (Perret, Estephan) - 7. Flek (Ďaloga, Holland), 30. Cingel (Bartejs). Rozhodčí: Ondráček II, Pilný - Kajínek, Rampír. Vyloučení: 4:3, navíc Dmowski (Hradec Králové) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4025.

Hradec Králové: F. Novotný - Mudrák, Freibergs, McCormack, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Bučko - Batna, Estephan, Perret - Jergl, Miškář, R. Pavlík - Šťastný, Tamáši, Dmowski - Pour, Štohanzl, A. Novotný. Trenér: T. Martinec.

Brno: Postava - Ščotka, Davidson, Holland, Beaudin, Ďaloga, Gulaši, Bartejs - Flek, Cingel, H. Zohorna - A. Zbořil, Marcinko, K. Pospíšil - Říčka, Konečný, Zaťovič - J. Kos, Kollár, Jedlička. Trenér: Pokorný.