Zbrojovka otočila utkání s Baníkem v posledních deseti minutách

Moravskoslezské derby se vším všudy – to nabídla pondělní dohrávka fotbalové Gambrinus ligy mezi Zbrojovkou a Baníkem. Domácí v zápase prohrávali, ovšem dost možná nejlepším druhým poločasem v sezóně utkání dokázali v závěru otočit a připsali si důležité tři body.

Brňané byli v prvním dějství lepším celkem, chyběla jim však přesnost a klid v zakončení. Baník šťastně skóroval ve 37. minutě, kdy při odklízení centru Kukece domácí Hyčka podklouzl, míč propadl až k Vlastimilu Stožickému a jeho tečovaná rána skončila za zády Doležala - 0:1.

Domácí kouč poslal do druhé poločasu na hřiště Petra Švancaru a ten už po třech minutách na trávníku mohl vyrovnat, obrovskou příležitost ale neproměnil. Brno tlačilo svého soupeře dál, v 65. minutě vypálil Buchta a brankář Bárta jen zoufale tlačil míč pohledem mimo tři tyče.

Zaslouženého gólu se domácí dočkali v 82. minutě, kdy Pavel Zavadil krásnou střelou vymetl horní růžek Bártovy branky - 1:1. Brňané z tlaku nepolevili a odměnou jim byla další gólová trefa. Dvě minuty před závěrečným hvizdem poslal Petr Švancara míč před bránu na Michala Škodu, který otočil zápas - 2:1.

FC Zbrojovka Brno – FC Baník Ostrava 2:1 (0:1)

Branky: 82. Zavadil, 88. Škoda - 37. Stožický. ŽK: 3:3 (Švancara, Traoré, Škoda - Hable, Droppa, Frydrych). Rozhodčí: Proske - Jiřík, Kotlík. Diváci: 5293.

Zbrojovka: Doležal – Buchta, Sus, Pernica, Hyčka – Přerovský (46. Traoré), Frejlach, Zavadil, Lutonský (74. Škoda) – Marković (46. Švancara), Kroupa. Trenér: Ludevít Grmela.

Baník: Bárta – Velner, Frydrych, Vomáčka, Stronati – Droppa, Hable, Stožický (64. Staško), Kukec (90. Lukeš) – Soukup (75. Milosavljev), Baroš. Trenér: Martin Pulpit.

Štítky FC Zbrojovka Brno, FC Baník Ostrava, Gambrinus liga, 25.kolo, sezóna 2012/2013, Brno, 1. česká fotbalová liga, Pavel Zavadil, HC Škoda Plzeň, Petr Švancara, HC Kometa Brno, Michal Škoda, Martin Pulpit