Kultura
KulturaTIPY NA VÍKEND: PSH, Tom Holič, Scalní letňák naslepo, Tomáš Klus, Raggae v Kebinetu Múz a Líšeňský pivní festival
Poslední prázdninový víkend je tady! Jako rozlučku s prázdninami to Brno opět pořádně roztočí. Ať už jste vyznavačem disca, reggae, hiphopu, filmové kultury nebo pivní gurmán, dozajista si z pestré nabídky brněnského programu vyberete. Dnes se v Morgalu roztočí za DJským pultem Tom Holič a v Kabinetu Múz se rozjede těžká pohoda v jamajském stylu a v Metro Open Air vystoupí Tomáš Klus. Zítra nás čeká hra na slepou bábu v kině a Líšeňský pivní festival a zítra to na plné pecky rozjedou legendy českého hiphopu PSH.
KulturaTo nejlepší z domácí scény. Na Panelce v Lulči zahrají Bert & Friends nebo 1flfsoap
Bert & Friends, 1flfsoap a Good Times Only. Koncertem hned tří kapel už tuto sobotu zakončí léto v Lulči na Vyškovsku. Nedaleko přírodního koupaliště U Libuše tím vyvrcholí série akcí, které pořádají při bistru Panelka.
KulturaBubnovat a přitom nerušit. Hudebníci shání peníze na odhlučněnou tělocvičnu v centru Brna
„Tělocvična v centru Brna je sen. Vylepšit ji ale tak, aby byla použitelná pro jakoukoliv sportovní, taneční či hudební aktivitu, je sen ve snu,“ uvádí skupina nejenom bubeníků na webové stránce Startovač.cz, což je to platforma umožňující financování projektů. A jedním takovým je právě Vyladěná tělocvična – skupina čtyř komunit, která chce zrekonstruovat tělocvičnu v centru Brna. S jedním z jejich zástupců Jakubem Škrhou jsme udělali rozhovor.
KulturaBrněnský památník Adolfa Loose může sloužit i jako lavička
Netradiční odhalení sochy architekta Adolfa Loose v podání souboru D’EPOG ve spolupráci s Fakultou architektury VUT mohli Brňané zhlédnout ve čtvrtek večer na Janáčkově náměstí.
KulturaTIPY NA TÝDEN: Partička v Brně, Pavel Tomeš, koncert Budoáru staré dámy, letní kino na Vlněně, Styl a Kabo a gastronomický zážitek u Staré radnice
Léto teprve začalo a my už máme před sebou poslední prázdninový týden. Někdo možná ještě dohání dovolenou a vyjíždí poznávat krásy mimo Brno, ti, kdo ale zůstávají ve své domovině, nemusí klesat na mysli. Brno nám jako vždy přichystalo plnou náruč kulturního vyžití! Čeká vás cvičení bránice u standupu Pavla Tomeše nebo legendární Partičky, koncert v Huse na provázku, letní kino i pořádná žranice u staré radnice v latinskoamerickém a mexickém duchu.
KulturaNeckyáda rozproudila život na břehu řeky, sjíždí po ní kuriózní plavidla
O horkém sobotním poledni je u řeky Svitavy živo. A ne náhodou, návštěvníky sem přilákal festival Překročme řeku. Někteří účastníci řeku brzy nejen překročí, ale i přebrodí. Na kuriózních plavidlech v rámci oblíbené části programu zvaném Neckyáda.
KulturaRECENZE: Šarlatán: Film o muži, který potřeboval léčit
Se zpožděním přichází do kin další český film inspirovaný osudy reálné osobnosti. Šarlatán ztvárňuje různé životní etapy svérázného léčitele Jana Mikoláška (1889-1973). Snímek natočila polská režisérka Agnieszka Holland podle scénáře Marka Epsteina.
KulturaTIPY NA VÍKEND: Festival BrnoON, IGNIS BRUNENSIS, STYL A KABO, letní kino, akrobacie v Cabaretu des Péchés a Překračování řeky v Černovicích
Prázdniny se nám pomalu chýlí ke konci a Brno proto z posledního volna snaží vyždímat, co to dá. Na programu má hned několik festivalů, od rockového BrnoON (Open Air Festival), přes pohodové Překračování řeky až k módnímu STYL A KABO. Nemine vás ani letní kino s legendární klasikou Prázdniny v Římě nebo ohňostroje na IGNIS BRUNENSIS. A pro milovníky kabaretní akrobacie si připravili vystoupení i umělci v Cabaretu des Péchés,
KulturaPo víc než roce skončí rekonstrukce Lužánecké. Ulici otevře hudební festival
Po více než roce se 7. září otevře Lužánecká ulice v Brně. Konec rekonstrukce se rozhodly oslavit gastronomické podniky z okolí uspořádáním akce Lužánecká open. Pouliční slavnost nabídne v neděli 6. září hudební koncerty, skejtové závody, show na in-line bruslích či na workoutovém hřišti. Vstupné je zdarma.
KulturaTIPY NA TÝDEN: Prago Union, TrutnOFF/BrnoON, Letní kino, Stand-up v Artbaru a Hadrárna
Festivalová víkendová sezóna už klepe na dveře. I když si budete muset do propuknutí toho pořádného BrnoONu počkat až do pátku, rozhodně to nebude čekání nepříjemné. Na programu má Brno filmy v letních kinech, stand-up v Artbaru, legendy českého Rapu Prago Union nebo bleší trhy s unikátním zbožím.









