sobota 25. září 2021 Zlata

Vydání Dahlgrena z USA se komplikuje

Právníci američana obviněného z vraždy čtyř příbuzných v brněnských Ivanovicích podali stížnost na průběh vydávacího řízení. Americký soud v září rozhodl o Dahlgrenově vydání do České republiky. Nyní bude muset přezkoumat žádost o vydání znovu.

Kevin Dahlgren je podezřelý ze spáchání čtyřnásobné vraždy v Brně-Ivanovicích na konci letošního května. Oběti byly Američanovi příbuzní, kteří mu poskytli ubytování při jeho pobytu v České republice. Těsně po vraždě mladík odjel městskou hromadnou dopravou do centra Brna, kde si vzal taxi a odcestoval na Vídeňské letiště, ze kterého odletěl do USA, kde byl následně na základě mezinárodního zatykače zadržen FBI. 

O tom, že může být Kevin Dahlgren vydán do ČR rozhodl soud ve městě Alexandria ve státě Virginia 12. září na základě důkazů, které pro extradiční (vydávací) řízení dodala česká policie a státní zastupitelství. Američanovi advokáti následně měli 30 dní lhůtu na podání případné stížnosti. V případě, že bude znovu rozhodnuto o Dahlgrenově vydání české justici, bude žádost posuzovat ministerstvo zahraničí Spojených států amerických. Jak se vyjádřilo české ministerstvo zahraničních věcí, nejde rozhodně o formalitu. Vláda USA může přihlédnout k politickým hlediskům a může celý proces extradice zablokovat.

V případě vydání do ČR hrozí Dahgrenovi trest doživotí. 

Štítky policie, Kevin Dahlgren, vraždy, Ivanovice, vydání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.