čtvrtek 28. října 2021 Státní svátek

Pro dvě stě korun riskoval zdraví

Marně se snažil policistům v pondělí v noci utéct v Bystrci muž, který se vloupal do prodejny s občerstvením. Hlídku na něj upozornil majitel objektu, kterému přišla na mobil zpráva, že se do obchodu někdo dostal.

Když policisté přijeli na místo, zjistili, že má objekt vypáčené okno. „Vzápětí ze sousední zahrady vyběhl muž, který nereagoval na výzvy k zastavení. Před hlídkou se pak schoval v blízkém zahradnictví,“ popsal mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.

Protože byla situace nepřehledná, vyzval jeden z policistů řidiče zaparkovaného nočního autobusu městské hromadné dopravy k osvětlení areálu dálkovými světly. „Pachatele hlídka spatřila mezi stavebním materiálem a skleníky. Na výzvy opět nereagoval a snažil se zmizet v přilehlém truhlářství. Tam se ukryl ve vikýři, kde ho policisté obklíčili,“ řekl Šváb.

Služební pes pak snadno donutil muže k opuštění skrýše. „Při následné prohlídce hlídka zjistila, že se pachatel na útěku zranil a ztratil botu. Ukradl přitom pouze drobné mince v hodnotě dvě stě korun,“ dodal mluvčí.

Autoři

Štítky krádež, Bystrc, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.