středa 20. října 2021 Vendelín

Policisté pronásledovali ukradenou octavii s nezletilými

Žideničtí policisté v sobotu zažili nečekaně akční službu. Během večerní obhlídky si na Gajdošově ulici všimli stříbrné Škody Octavia s odvrtaným zámkem. Přes výzvy k zastavení řidič pokračoval v jízdě a po chvíli začal velkou rychlostí policistům ujíždět.

Řidič si s dopravními pravidly nemínil lámat hlavu a nebezpečně projel několik křižovatek na červenou. I další svou jízdou ohrožoval ostatní účastníky provozu. Šílenec v kradeném autě se vydal směrem na dálnici D2, po které dojel ke sjezdu k Olympii a odbočil na Rajhrad. 

Při své riskantní jízdě dokonce způsobil dopravní nehodu jiných vozidel. Policisté vyčíslili způsobenou škodu  na 130 tisíc korun. Když muž zjistil, že policistům zřejmě neunikne, sjel v Židlochovicích na polní cestu, vůz zastavil a celá posádka vozu se vydala na útěk. 

Řidiče a jednu spolujezdkyni zadrželi dopravní policisté, kteří přispěchali židenickým strážcům zákona na pomoc. Zadržen byl devětadvacetiletý muž, který nevlastnil řidičské oprávnění a bylo mu testem prokázáno užití pervitinu. Zadržená žena byla teprve sedmnáctiletá uprchlice z výchovného ústavu. Policisté ji okamžitě převezli zpět do nejbližšího výchovného zařízení. 

Jiná hlídka pak nedaleko odstaveného vozidla zadržela další ženu, tentokrát ještě mladší. Šestnáctiletou dívku policisté předali její matce.

Trojice odcizila Škodu Octavia na Ivančicku. Policisté na zadním sedadle kradeného vozu nalezli kanystr, gumové hodičky a vybavení pro překonání zámků vozidel. Případ nyní řeší policie Brno-Venkov.

Štítky policie, ukradené vozidlo, pervitin, nezletilé, ujížděl, Brno, Rajhrad, Židenice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.