sobota 24. září 2022 Jaromír

Policisté chytili 38letého recidivistu, přiznal 59 krádeží

Brněnští policisté chytili osmatřicetiletého recidivistu. Podle policie přiznal 59 krádeží v rodinných domech nebo firmách na jižní Moravě a Prostějovsku. V krádežích mu pomáhala šestadvacetiletá přítelkyně. Škoda, kterou napáchali, činí dva miliony korun. Novinářům to řekli brněnští policisté.

Podle Pavla Bojanovského z brněnské policie bylo muži jedno, co krade. Ukradl například trezor v pekárně, kde bylo 52 tisíc korun. Muž se údajně rozhodoval bez většího plánování, spíše náhodně podle situace. „Šel kolem, viděl plastové dveře, zkusil to,“ uvedl Bojanovský. 

Muž podle něj kradl často v noci. Vnikal do bytů, kde jejich majitelé spali. Vykradl například rodinný dům a pak odjel autem spících majitelů. Při jiné cestě do Mikulova na Břeclavsku během jedné noci vykradl čtyři hospody a asi 20 sklepů. Na místo se pak ještě vrátil, kradl i znehodnocené zbraně. Zboží následně prodával, například do zastaváren. 

V jednom z domů v Brně Komárově muž odcizil mimo jiné šest kilo instantní kávy, deset kilo instantní čokolády, deset kilo cukru. Na odvoz zboží mu posloužilo i zde auto majitelů. Jen v tomto případě škoda dosáhla téměř tři sta tisíc korun.

Muži hrozí až osmileté vězení. Dosud si odseděl za krádeže v minulosti 13 let. Z vězení vyšel loni v lednu, asi rok pracoval. Ke krádežím se vrátil letos v lednu. Žena, která s ním spolupracovala, má za sebou také majetkovou trestnou činnost. Nyní jí hrozí pět let vězení.

Zdroj ČTK

Štítky krádeže, recidivista, policie, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.