středa 27. května 2020 Valdemar

Policie dopadla autora loupeží v hernách, kradl kvůli přítelkyni

Policii se podařilo odhalit pachatele dvou loupežných přepadení a jednoho těžkého ublížení na zdraví. Případ si získal velkou pozornost právě kvůli nepochopitelné brutalitě, když nyní již zadržený muž způsobil barmance rány na obličeji a pohmožděniny na žebrech. Důvodem, proč dříve trestaný muž, navíc v podmínce, kradl, byl jednoduchý. Velmi náročná přítelkyně.

K prvnímu přepadení došlo v Bohunicích v herně v ulici Čeňka Růžičky. Čtvrtého července tam muž odcizil číšnický flek s dvanácti sty korunami odložený za barem. Snadno získané peníze jej povzbudily k návratu, kdy po hrubém napadení barmanky odcizil 36 tisíc korun.

ČTĚTE VÍCE Neznámý muž brutálně napadl obsluhu nonstopu v Bohunicích

Peníze z lupu muž použil na financování rozmařilého života, který vyžadovala jeho nová přítelkyně. Necelých čtyřicet tisíc se páru podařilo utratit za několik dní a třiačtyřicetiletý muž z Vyškovska tak znovu vyrazil loupit.

Na Mendlově náměstí opakoval postup z první loupeže. Obhlížel místo a když nebyl v herně nikdo jiný, zaútočil na obsluhu. Tentokrát došlo hlavně k psychickému otřesu ženy, fyzicky nebyla zraněna. Kriminalisté museli počkat s výslechem napadené až do druhého dne, protože ta nebyla vůbec schopna vypovídat nebo jakkoli komunikovat. Útok byl znovu proveden za pomoci pivního skla, které však muž vždy schoval do batohu a vzal sebou.

ČTĚTE VÍCE Na Mendlově náměstí napadl host servírku, ukradl padesát tisíc

Velký dík policie směřuje k občanům "Policie obdržela znovu mnoho podnětů od občanů, které dala dohromady se zajištěnými biologickými a pachovými stopami," uvedl zástupce velitele kriminální policie npor. Karel Klusáček.

Pachatel bydlel mezi Ivanovicemi a Vyškovem. Je nezaměstnaný a byl v minulosti trestán za drobnou majetkovou trestnou činnost. Je nyní v podmínce za obecné ohrožení, protože je autorem známého pokusu o zničení požární zbrojnice v Ivanovicích. I v tomto případě za jeho činem stála žena. Muž v Ivanovicích nechal puštěný plyn a doufal ve výbuch požární stanice, protože v ní sloužil nový přítel jeho bývalé milenky.

Násilnou trestnou činnost u pachatele kriminalisté v minulosti nezaznamenali. Svou brutalitu muž nedokázal vysvětlit, dle jeho slov jej pouze “chytl rapl”. V závěru výslechu se omluvil poškozeným a uvedl, že “kdyby měl práci, tak by se to nestalo”. Jakou práci by si představoval neuvedl, vzhledem k ukradeným částkám by odpovídající místo zřejmě nenašel zrovna snadno.

Policie muž zatkla ve Vyškově ve středu ráno. Tam odcestoval poté, co mu došly peníze a žena, pro kterou vše dělal, jej z toho důvodu vyhodila z domu.

Pachatel se nyní bude zodpovídat z dvojnásobného loupežného přepadení a způsobení těžké újmy na zdraví.

Štítky policie, loupež, herny, bohunice, mendlovo náměstí, brno, pachatel

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.