pondělí 1. června 2020 Laura

Padělky textilu z Turecka celníci odhalili podle řidičových cigaret

Celníci zabavili na jižní Moravě ve dvou kamionech směřujících z Turecka do Polska kolem 20.000 kusů zboží, hlavně textilu, obuvi a kabelek, u něhož mají podezření, že jsou to padělky. Budou ho zkoumat odborníci. Pokud by se podezření potvrdilo, vznikla by prodejem zboží škoda kolem 20 milionů korun, řekla dnes ČTK mluvčí celníků Lada Temňáková.

Kamiony byly z Polska a celníci je zastavili k namátkové kontrole na dálnici D2. "Znalci musí zjistit, zda není zboží nedovoleně označeno logy a názvy známých výrobců textilu, obuvi a oděvních doplňků, jak se domníváme," uvedla mluvčí celníků.

Celníci zabavili na jižní Moravě ve dvou kamionech směřujících z Turecka do Polska kolem 20.000 kusů zboží, hlavně textilu, obuvi a kabelek, u něhož mají podezření, že jsou to padělky. Budou ho zkoumat odborníci. Pokud by se podezření potvrdilo, vznikla by prodejem zboží škoda kolem 20 milionů korun.

Zdůraznila, že řidič jednoho z kamionů měl doklady o tom, že převáží textil z Turecka na Slovensko a pak ze Slovenska do Polska. Druhý z řidičů tvrdil, že veze jen zboží ze Slovenska. "Kamion jsme prohlédli, poté co jsme v jeho kabině našli cigarety z Turecka. Až pak se přiznal, že kamion nakládal právě v Turecku," doplnila mluvčí.

Zdroj ČTK

Štítky padělky, textil, značky, kamiony, D2, zadrženy, Brno, turecko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.