sobota 23. října 2021 Teodor

Kůže mohl u Brna hodit do řeky myslivec, jenž šetřil na kafilérii

Desítky zvířecích kůží mohl do řeky Jihlavy u Medlova na Brněnsku, kde je minulou středu našli vodohospodáři, naházet podle policie myslivec, který chtěl ušetřit na jejich řádné likvidaci v nedaleké kafilérii. Další vyšetřovací verzí je to, že mohly být ukradeny z některé obory a pro pachatele se pak staly nepotřebnými. ČTK to dnes řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Vodohospodáři vytáhli z Jihlavy u Medlova celkem 170 kůží zejména srnčí zvěře. Dohromady vážily asi 860 kilogramů. Státní podnik Povodí Moravy, který má toky na Moravě ve správě, je nechal zlikvidovat na své náklady v kafilérii, škodu odhadl na 30.000 korun. Vodohospodáři celou událost pak oznámili policii. Kriminalisté nyní pátrají po viníkovi tohoto znečištění přírody.

"Zatím jsme stanovili základní vyšetřovací verze. Na případu dále pracujeme, ověřujeme získané informace," dodal mluvčí.

Podobná událost se stala u Medlova i před třemi roky, kdy na téměř shodném místě našli vodohospodáři 350 kůží spárkaté zvěře. Jejich majitel nebyl vypátrán. Úklid toku od toho odpadu a jeho dovoz do kafilérie tehdy stál podle mluvčí několik desítek tisíc korun.

Zdroj ČTK

Štítky řeka, kůže, myslivec, kafilerie, znečištění, Jihlava, Medlov, zprávy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.