Počasí dnes23 °C, zítra26 °C
Neděle 16. června 2024  |  Svátek má Zbyněk
Bez reklam

Kurýrky převážely heroin ve vagínách

Brněnský krajský soud se začal zabývat případem gangu, který v letech 2009 až 2010 pašoval z Turecka do Brna heroin. Tři kurýrky jej převážely letecky, a to ve válečcích z prezervativů ukrytých ve vagínách.

Tímto způsobem dovezly přes 3,5 kilogramu heroinu za asi 2,8 milionu korun. Šestičlenné skupině nyní hrozí až 18 let vězení.

Jednou z kurýrek byla i nyní šestadvacetiletá Kateřina Havlíková. Cestu do Turecka absolvovala třikrát. Při jedné byla schopna přepravit v těle sedm válečků, z nichž každý vážil asi 15 gramů. Do Brna dovezla celkem 315 gramů heroinu.

K pašování se přiznala. Tvrdí ale, že si myslela, že nepřeváží heroin, ale diamanty. Stejně se hájí i další z kurýrek Petra Hanáková. Soudu řekly, že byly ve finanční tísni, potřebovaly si přivydělat, ale o drogách neměly ponětí.

Další z podezřelých odmítla vypovídat. Dívky cestovaly do Turecka na prodloužený víkendový pobyt. Vše zajišťovali jejich tři přátelé z ČR, z nichž jeden je občanem Srbska, druhý Albánie a třetí Bosny a Hercegoviny.

V Turecku se o dívky postaral muž, který jim před odletem domů předal válečky s drogami. Některé z dívek byly schopny přepravit v těle až 12 válečků s heroinem.

Cestovaly letecky do Vídně nebo Prahy a drogy delší čas unikaly pozornosti celníků. Gang byl původně větší. Dva jeho členové si nyní odpykávají vězení za drogové delikty v Německu.

Heroin patří k tvrdým drogám. Ze zkušenosti policie vyplývá, že jej v Brně užívají zejména Romové a Vietnamci.

V regionu je u narkomanů oblíbenější pervitin. Lze ho vyrobit z poměrně snadno dostupných léků, které jeho výrobci z Moravy jezdí ve velkém nakupovat do lékáren na Slovensko a do Polska. V ČR je prodej těchto léků mnohem přísněji kontrolován.

Zdroj: ČTK

Štítky Turecko, soud, drogy, heroin, vagína, prezervativ, Brno, Krajský soud v Brně, droga, Česko, Petra Hanáková, Srbsko, Albánie, Bosna a Hercegovina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Kurýrky převážely heroin ve vagínách  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.