středa 27. května 2020 Valdemar

Kradli a vykrádali auta, čerpací stanice a obchody, škoda je až 2 miliony

Kriminalisté zadrželi dva muže, které podezírají z toho, že za uplynulého čtvrt roku ukradli na jižní Moravě 22 aut a vykradli desítky vozidel, čerpacích stanic a obchodů v regionu. Škoda se odhaduje na dva miliony korun. Mužům hrozí až osm let vězení, řekl dnes Antonín Hrdlička z vedení jihomoravské kriminální policie. Muži používali odcizená auta při výjezdech ke krádežím. Při nich brali hlavně elektroniku. Peníze z jejího prodeje utráceli v automatech a za drogy.

Mužům je 35 a 30 let a jsou ve vazbě. Policie je obvinila z krádeže a poškozování cizí věci. Zaměřovali se na krádeže vozů značek Volkswagen Golf a Škoda Octavia. "Auta střídali zhruba po třech dnech, což mělo zamezit jejich odhalení. Většinu jsme již našli a vrátili jejich majitelům," doplnil Hrdlička.

Z výsledků vyšetřování vyplývá, že muži vykradli 28 aut, šest čerpacích stanic, pět obchodů a sídlo jedné firmy. Do vozidel i provozoven se dostávali po rozbití oken sekerou či kamenem. 

S sebou si nosili velkou plastovou krabici. Rychle ji naplnili elektronikou, cigaretami či jiným zbožím a za několik minut z místa činu odjeli. Z aut kradli především navigace, mobilní telefony a zavazadla. 

"Jde o jednu z největších sérií vloupání, které byly letos na jižní Moravě odhaleny," dodal kriminalista. Obvinění jsou podle něj podezřelí i z krádeže historického velorexu. Podle policie jej ukradli na objednávku. I tento vůz kriminalisté vypátrali.

V první polovině letošního roku se na jihu Moravy stalo 2233 vloupání, což je ve srovnání se stejným obdobím loňska o zhruba 500 méně. Policii se daří objasnit asi pětinu z těchto případů. V prvním pololetí tohoto roku zloději v regionu ukradli 278 aut, tedy o tři vozidla více než v prvním pololetí loňska. Kriminalisté zatím vypátrali přibližně pětinu z nich.

Zdroj ČTK

Štítky krádeže, zloději, auta, čerpací stanice, obchody, jižní morava, jihomoravský kraj, brno, policie, dopadení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.